Sport.pl

Prezes Górnika o zamieszaniu z Monizem: Zachował się jak szaleniec! Łącznie z wygrażaniem pięściami

W niedzielę po meczu Górnika Zabrze z Lechią Gdańsk miała miejsce nieprzyjemna sytuacja. Wychodzący z sali konferencyjnej trener Ricrado Moniz chciał wprowadzić do szatni swojego przyjaciela, co spotkało się ze sprzeciwem ochrony. Szkoleniowiec biało-zielonych nie krył wzburzenia, krzycząc na jednego z ochroniarzy. Cały incydent skomentował prezes zabrzańskiej drużyny. - Zachowywał się jak szaleniec! Łącznie z wygrażaniem pięściami - przyznał Zbigniew Waśkiewicz.
Do zdarzenia doszło zaraz po konferencji prasowej meczu, który Lechia wygrała 2:0 i sezon zakończyła na 4. miejscu, co jest największym sukcesem klubu od 58 lat. Rozemocjonowany Moniz spotkał na niej swojego przyjaciela, który przyjechał na ten mecz z Budapesztu. Chciał zabrać go ze sobą do szatni drużyny, ale wówczas sprzeciw wyraził jeden z ochroniarzy. Trenerowi Lechii puściły nerwy i użył pod adresem ochroniarza kilku cierpkich słów (więcej TUTAJ). Ten nie rozumiał jednak co mówi do niego Moniz. Całą sytuację przedstawia filmik poniżej.

Do incydentu na stadionie w Zabrzu odniósł się prezes Górnika.

- Trener zachowywał się jak szaleniec! Łącznie z wygrażaniem pięściami. Ochrona chciała uniknąć skandalu. Są określone przepisy i zasady funkcjonowania strefy mix i szatni. Wysłaliśmy pismo ze skargą do szefa bezpieczeństwa Lechii - napisał Waśkiewicz na forum kibiców Górnika Zabrze.

Jak przekazał nam Maciej Blaut ze slask.sport.pl, ostatecznie szkoleniowiec postawił na swoim i wprowadził przyjaciela do szatni. Gdy Moniz ochłonął, przeprosił także ochroniarza za swoje zachowanie.TO CI SAMI PIŁKARZE CO WCZEŚNIEJ? KOGO ODMIENIŁ RICARDO MONIZ?


Więcej o:
Komentarze (14)
Prezes Górnika o zamieszaniu z Monizem: Zachował się jak szaleniec! Łącznie z wygrażaniem pięściami
Zaloguj się
 • Oceniono 51 razy 23

  Co prawda to prawda Moniz jest Holendrem i nie zwracal sie do ochroniarza w swoim ojczystym jezyku tylko w jezyku angielskim,ktory w krajach UE jest uzywany w kontaktach miedzynarodowych w tym rowniez w Polsce.Wiec ten steward stojac w takim miejscu gdzie moze miec stycznosc z ludzmi roznej narodowosci powinien znac w stopniu komunikatywnym jezyk angielski.

 • Paweł Zaborowski

  Oceniono 56 razy 20

  Szalony to jest wasz klub, ochroniarze nie rozumieli prostych słów po angielsku

 • 1aniolg

  Oceniono 35 razy 11

  kurnik zabrze - słoma z butów - jedna wieś:) oni jednak nie umieją przegrywać, no to w zamian trzeba zrobić afere hehehe

 • szombry30

  Oceniono 13 razy 5

  panie prezesie Górnika -donieś pan do prokuratury. Z tego pan słynie najbardziej. Z donoszenia.

 • szombry30

  Oceniono 15 razy 5

  im tam w Zabrzu zawsze coś przeszkadza. To rozkapryszone panienki na czele z tym prezesikiem ,który myśli ,że jest wielką gwiazdą. cały ten klub myśli ,że wszystko im się należy ale zapomnieli ,że nie ma już PZPR i Górnik nic nie znaczy w polskiej piłce od kilkudziesięciu lat. To żałosne pajace.Na gali C+ ich dobrze podsumowali. Concita Wurst - do Górnika:-)

 • kozielska27

  Oceniono 10 razy 4

  dla tych niedorajdów z Roseveltea wydarzeniem roku jest także spadek Widzewa o czym głośno mówił ten damski bokser. Ja ten klub traktuję jak taką klatkę z papużkami falistymi. Dużo skrzeczą , pstrokato wyglądają ale strachliwe i słabo latają. takie małe niedorajdy .

 • Oceniono 24 razy 4

  www.weszlo.com/news/20048-U_nas_zawsze_jest_kultura_Wstyd_i_zenada_na_stadionie_w_Zabrzu_Moniz_musial_walczyc_z_ochrona

 • gmk38

  Oceniono 11 razy 1

  Ta niech jeszcze z babcia przyjdzie i z jej reniferami

 • wielkigornik

  Oceniono 10 razy 0

  Ja mam dwie uwagi :
  Pierwsza czy to jest normalne że do budynku klubowego i do szatni w jakimkolwiek klubie w Polsce może wchodzić sobie osoba postronna nie będąca członkiem drużyny .
  A po drugi pieniacze z innych miast chciałby widzieć tych waszych poliglotów z ochrony którzy to mówią po angielsku , mogę się z wami założyć że ze świecą takich szukać , tym bardziej że nie był to mecz między państwowy w którym i owszem osoby ze znajomością angielskiego są wymagane .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX