Sport.pl

Ricardo Moniz zrezygnował z prowadzenia Lechii. Holender odchodzi do TSV Monachium!

Ricardo Moniz złożył rezygnację z funkcji trenera Lechii Gdańsk. Klub poinformował, że na jego decyzji zaważyły względy osobiste. Jak się jednak okazało Holender będzie pracował w TSV 1860 Monchium, z którym podpisał dwuletni kontrakt.


Moniz trenerem Lechii został 27 marca 2014 roku, kiedy zastąpił na stanowisku szkoleniowca biało-zielonych Michała Probierza. Holender wprowadził gdański zespół to pierwszej ósemki ekstraklasy, a w rundzie finałowej doprowadził drużynę do zajęcia czwartego miejsca w ekstraklasie - najlepszego od 56 lat. W sumie Moniz poprowadził biało-zielonych w 10 meczach - pięć z nich wygrał, trzy zremisował, a dwa spotkania zakończyły się porażką jego podopiecznych.

Holender od nowego sezonu pracować będzie w TSV 1860. Informację tę potwierdził klub na swojej stronie internetowej. Monachijskie "Lwy" ubiegły sezon zakończyły na 7. miejscu 2. Bundesligi. Piłkarzem tego klubu jest reprezentant Polski Grzegorz Wojtkowiak powołany na piątkowy mecz z Litwą na PGE Arenie (17.30).

TOP 7 PIŁKARZY, KTÓRZY PO ZAKOŃCZENIU KARIERY PRACOWALI W LECHII


Więcej o:
Komentarze (15)
Ricardo Moniz zrezygnował z prowadzenia Lechii. Holender odchodzi do TSV Monachium!
Zaloguj się
 • marin841

  Oceniono 142 razy 128

  Szkoda, wydaje mi sie, ze to dobry trener

 • kwak4

  Oceniono 102 razy 88

  te 'względy osobiste' nazywają się Andrzej Juskowiak. Moniz po prostu wściekł się na 'dyrektora' za to, że ten chce się pozbyć Deleu i M. Bąka, a także Lekovicia. Juskowiak z Piekarskim budują drużynę wg własnego widzimisię (czyt. interesów), a Moniz nie chciał byc tylko panem od wuefu.

 • 1aniolg

  Oceniono 68 razy 66

  Podbierają nam młodych Portugalczyki, biorą trenerów Niemcy to co tu jest grane?

 • zygmus722

  Oceniono 59 razy 57

  Niestety, chce się fachowca z zachodu, ale, żeby pracował według polskich standardów. Taka mikstura niestety nigdy nie wypali. Nikt poważny się nie zgodzi na to, żeby ktoś dobierał mu piłkarzy wedle czyjegoś widzimisię.

 • maszar

  Oceniono 47 razy 29

  w Niemczech nikt mu nie będzie zabraniał wprowadzania przyjaciela nie tylko do szatni, ale i pod prysznic...

 • 1aniolg

  Oceniono 31 razy 21

  Myślę, że Moniz miał nagrane Monachium jeszcze zanim przyszedł do Lechii. Chodziło o kontrakt trenera tsv i wszyscy właściciele o tym wiedzieli, dlatego nigdy nikt z nich się o Monizu nie wypowiadał. No cóż, Moniz też ma agenta a Polska dla takich trenerów to tylko przystanek.

 • Dariusz Tatkowski

  Oceniono 9 razy 3

  www.tsv1860.de/aktuell/news/ricardo-moniz-neuer-trainer-ein-100-prozent-typ-fuer-die-loewen
  MONIZ W TSV MONACHIUM

 • spam_box

  Oceniono 3 razy 1

  jacuś kureski jest czasowo bez roboty, może się nada? Zna się na wszystkim.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX