Sport.pl

Właściciele Lechii zaskoczeni dymisją Ricardo Moniza

Dymisja Ricardo Moniza ze stanowiska trenera Lechii Gdańska zaskoczyła działaczy gdańskiego klubu. - Szkoda, że nie powiedział wprost, iż ma lepszą ofertę z Niemiec, tylko zasłaniał się względami osobistymi - mówi Adam Mandziara, przedstawiciel nowego właściciela.
Moniz w środę niespodziewanie zrezygnował z prowadzenia Lechii (więcej TUTAJ). Jak się okazało, był już dogadany z TSV 1860 Monachium. Ta informacja zaskoczyła nie tylko kibiców biało-zielonych. Zdziwieni takim obrotem sprawy byli także działacze drużyny z Gdańska.

- Nikt nie spodziewał się, że Moniz odejdzie. Szkoda, że nie powiedział wprost, iż ma lepszą ofertę z Niemiec, tylko zasłaniał się względami osobistymi. Nie wspominał o swoich planach, choć był o nie pytany nawet w środę, czyli dniu, kiedy działacze TSV ogłosili podpisanie z nim dwuletniego kontraktu - mówi Mandziara w rozmowie z "Przeglądem Sportowym"..

Holender poprowadził biało-zielonych w 10 meczach - pięć z nich wygrał, trzy zremisował, a dwa spotkania zakończyły się porażką jego podopiecznych. Słychać głosy, że na decyzji Moniza zaważyły różnice w funkcjonowaniu klubu. 49-letni szkoleniowiec chciał mieć wolną rękę w doborze składu.

- Rozmawialiśmy często o koncepcji składu, ale nikt nie podsuwał mu kartki czy nie sugerował, że ma grać ten czy inny zawodnik. Trzeba teraz zakasać rękawy i poszukać innego szkoleniowca. Nie wykluczamy żadnego rozwiązania, tworzymy obecnie listę kandydatów - dodaje Mandziara, pełniący w Lechii funkcję prokurenta.

W gronie następców Moniza przewija się wiele nazwisk. Są to m.in. Maciej Skorża i Waldemar Fornalik (więcejtutaj). Najnowsze doniesienia mówią jednak o Piotrze Nowaku.

TRANSFEROWA KARUZELA WOKÓŁ LECHII. ZOBACZ KTO SIĘ NA NIEJ KRĘCI


Więcej o:
Komentarze (10)
Właściciele Lechii zaskoczeni dymisją Ricardo Moniza
Zaloguj się
 • atr8

  Oceniono 83 razy 79

  Żaden Fornalik,żaden Skorża, geniusze znad Wisły - wara od Lechii.

 • info0

  Oceniono 28 razy 16

  Myślałem, że zostanie, bo ewidentnie było widać, że ma pomysł na tę drużynę :/. Niestety jak zarząd chciał pół składu sprzedać, to się nie dziwię, że powiedział: "spadam stąd."

  Sorry Panowie, ale sprzedając graczy kluczowych, nikomu przysługi nie robicie. -.-

 • 77buba

  Oceniono 27 razy 15

  Jakaś prawda jest w tym, że mógł On nie mieć takiego wpływu na dobór zawodników jaki by chciał. A skąd ten wniosek, ano stąd, że jak słyszę że klub chce ściągnąć Borysiuka no to nie mam więcej pytań. Kopacz, który w słabych klubach sobie nie poradził, sciągać do Lechii do wyrzucanie pieniędzy w błoto.

 • rezun-one

  Oceniono 11 razy 7

  Już wydawało się że "Lechia" wychodzi na prostą.
  Okazuje się że znowu zwyciężyła "polska myśl trenerska".
  Kibice wam odpłacą pustymi trybunami.

 • zenekciec

  Oceniono 21 razy 7

  Prawdopodobnie mial dosc ,,wspolpracy'' z geniuszami z zarzadu Lechii.

 • gigigolo

  Oceniono 2 razy 2

  Polacy nigdy albo prawie nigdy nie grali ofensywnie, to znaczy 2, 3 napastnikami, zdwojoną pomocą i cała masą innych drobnych detali, których nigdy nie opanowaliśmy. mam nadzieje, ze nie z głupoty ale z powodu tzw polskiej myśli szkoleniowej. Moniz dla mnie był odkryciem, zawiał światem holendresko-hiszpańskim. może wprowadziłby jeszcze naukę właściwego dryblingu, bo polski zawodnik nie jest w stanie wykonać powyższego poprawnie w dodatku bez straty piłki. niestety. nie wyszło. może dodatkowo zajęcia z logiki piłkarskiej, bo większość (odnosi się wrażenie nie tylko po wczorajszym meczu reprezentacji) nie rozumie tego co na boisku się dzieje. sprawdziłem na mapie. Moniz z Monachium ma dwa razy bliżej do domu niż z Gdańska. tym bardziej, że S6 gdanisk-okolice Kołbaskowa luksusem podróżowania nie jest. jestem za myślą, która przewija się we wpisach: rany boskie tylko nie Polak i nie Engel (Angie jak spiewał o nim Jagger). i będzie nie najgorzej.

 • voooo

  Oceniono 2 razy 2

  Śmieszą mnie te wasze próby usprawiedliwiania.... A to zarząd zły, a to chcieli wszystkich sprzedać. Kogo? Tylko Dawidowicz odszedł.

  Jakby tak polski trener uciekł po cichu za kasą, to wrzeszczelibyście, że skandal, tylko Polacy tacy są itp.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX