Prezentacja Lechii 12 lipca. A potem mecz z Panathinaikosem

Na 12 lipca Lechia Gdańsk planuje oficjalną prezentację drużyny przed rozpoczęciem nowego sezonu ekstraklasy. Tego samego dnia biało-zieloni rozegrają mecz towarzyski z Panathinaikosem Ateny.


Jak informuje portal trojmiasto.pl spotkanie z 20-krotnym mistrzem Grecji odbędzie się na stadionie przy ul. Traugutta. Dla Panathinaikosu będzie to zakończenie obozu przygotowawczego, na jakim piłkarze "Koniczynek" będą przebywać w hotelu Mistral w Gniewinie, gdzie podczas Euro 2012 swoje centrum pobytowe miała reprezentacja Hiszpanii.

Do 12 lipca zamknięty ma być już cały skład gdańskiej drużyny, która po rezygnacji Ricardo Moniza wciąż pozostaje bez pierwszego szkoleniowca. 18 lipca gdańszczanie zagrają swój pierwszy mecz ligowy w sezonie 2014/2015 - gdańszczanie na wyjeździe zmierzą się z Jagiellonią Białystok.

Panathinaikos nie będzie jedynym zagranicznym rywalem Lechii tego lata. 27 lipca na PGE Arenie biało-zieloni zagrają towarzysko z Benfiką Lizbona. To spotkanie to efekt współpracy, jaką gdański klub nawiązał z mistrzem Portugalii. W jej ramach do Benfiki wytransferowano z Lechii Pawła Dawidowicza za dwa miliony euro, zaś do Gdańska na wypożyczenie trafić ma trzech piłkarzy z szerokiej kadry zespołu z Lizbony (szczegółyTUTAJ).

TRANSFEROWA KARUZELA WOKÓŁ LECHII. ZOBACZ KTO SIĘ NA NIEJ KRĘCI