Sport.pl

Do końca tygodnia Lechia ogłosi nazwisko nowego trenera. Prawdopodobnie szkoleniowiec z zagranicy

Jeszcze w tym tygodniu Lechia ma ogłosić nazwisko nowego trenera. W grę wchodzi opcja zagraniczna, ale poważnym kandydatem do przejęcia gdańskiej drużyny jest też Piotr Nowak.
Odejście Moniza wywołało lawinę spekulacji co do nazwiska następcy Holendra w Lechii. W gronie kandydatów na nowego szkoleniowca biało-zielonych byli wymieniani m.in. Jan Urban, Waldemar Fornalik oraz Maciej Skorża. Pojawiały się także nazwiska byłego trenera Hoffenheim Marco Pezzaiuoliego oraz Piotr Nowaka (więcej tutaj), który ma wysokie notowania u nowych właścicieli drużyny z Gdańska.

- Na razie się nie spieszymy. Chcemy dokonać dobrego wyboru, bo nie znajdujemy się pod presją czasu. Na pewno będzie to trener z ważną licencją, co najmniej warunkową. Takie rozwiązanie jak ostatnio w Górniku Zabrze nie wchodzi w Lechii w grę. Do końca tygodnia powinno być wszystko jasne - mówi w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Andrzej Juskowiak.

Akurat Nowak nie posiada niezbędnych uprawnień do pracy w ekstraklasie, co zmniejsza jego szansę na zatrudnienie w Gdańsku, bo najbardziej prawdopodobna jest opcja z trenerem zagranicznym. "Przegląd" podaje, że nowi właściciele wolą szkoleniowca z rynku niemieckiego niż portugalskiego.

- Trenera na razie nie mamy, ale pracujemy nad tym. Nowy szkoleniowiec ma być kontynuatorem pracy Ricardo Moniza - podkreśla Adam Mandziara, pełniący w Lechii funkcję prokurenta.

W Lechii mają pozostać asystenci Moniza Ryszard Robakiewicz i Tomasz Unton. Jak na razie jedynym nowym nazwiskiem w sztabie trenerskim gdańskiej drużyny jest Rafał Skórski.

TYM PANOM JUŻ PODZIĘKUJEMY. ICH CZAS W LECHII MINĄŁ


Więcej o: