Sport.pl

Nowy trener Lechii z Portugalii?

Nie pod koniec tego tygodnia, jak wcześniej informowano, a na początku przyszłego Lechia ogłosi nazwisko nowego trenera. Będzie to trener zagraniczny - najprawdopodobniej z Portugalii. W grę wchodzą dwie kandydatury.
Obserwuj autora na Twitterze - @PiWisniewski

Po niespodziewanej rezygnacji Ricardo Moniza, który przyjął ofertę niemieckiego TSV 1860 Monachium biało-zieloni pozostali bez trenera. W gronie ewentualnych następców Holendra przewijało się wiele nazwisk (więcej TUTAJ). Nowi właściciele Lechii chcą na tym stanowisku zatrudnić szkoleniowca zagranicznego. Jak podaje "Fakt" w grę wchodzą szkoleniowcy z Niemiec oraz Portugalii, choć pojawił się też kierunek skandynawski. Mocno spadły za to notowania Piotra Nowaka, który nie ma uprawnień niezbędnych do pracy w polskiej ekstraklasie.

I to właśnie z Portugalii ma pochodzić nowy opiekun gdańskiej drużyny. Lechia ma na oku dwóch kandydatów, a rozmowy w imieniu klubu prowadzi świetnie znający tamtejsze realia Andrzej Juskowiak Juskowiak, który w przeszłości grał w Sportingu Lizbona. W Portugalii dyrektor sportowy Lechii dopinał szczegóły wypożyczenia trzech piłkarzy Benfiki: Harramiza Soaresa, Rudinilsona Silvy oraz Gianniego Rodrigueza , którzy wkrótce mają się pojawić w Gdańsku.

Nazwisko nowego trenera biało-zielonych ma zostać ogłoszone na początku przyszłego tygodnia.

TYM PANOM JUŻ PODZIĘKUJEMY. ICH CZAS W LECHII MINĄŁ


Więcej o: