Krzysztof Brede drugim trenerem Jagiellonii Białystok

Krzysztof Brede, który od czerwca 2012 roku do marca 2014 roku był w sztabie szkoleniowym Lechii Gdańsk, został drugim trenerem Jagiellonii Białystok. Znów będzie więc współpracował z Michałem Probierzem.


Obaj panowie spotkali się w poprzednim sezonie w Lechii. Probierz "przejął" Bredego w spadku po poprzednim trenerze gdańskiego zespołu Bogusławie Kaczmarku. "Bobo" włączył wychowanka biało-zielonych do swojego sztabu szkoleniowego przed sezonem 2012/13. Kiedy Kaczmarka zmienił Probierz, Brede zachował swoje stanowisko. Z pierwszym zespołem przestał trenować dopiero w marcu tego roku, po zwolnieniu Probierza. Najbliższymi współpracownikami nowego szkoleniowca Ricardo Moniza zostali Ryszard Robakiewicz oraz Tomasz Unton. Brede dokończył sezon jako trener jednego z juniorskich zespołów Lechii.

Teraz do współpracy znów zaprosił go Probierz, który w międzyczasie został szkoleniowcem Jagiellonii. Od 1 lipca Brede będzie II trenerem zespołu. Ponadto wraz ze Sławomirem Kopczewskim prowadzić będzie indywidualne zajęcia z wyróżniającymi się zawodnikami drużyny rezerw oraz juniorów starszych i młodszych.

Brede ma 33 lata. Jako piłkarz, poza Lechią, której jest wychowankiem, występował m.in. w Lechu Poznań, Arce Gdynia, Gryfie Wejherowo oraz Olimpii Grudziądz.

TOP 7 PIŁKARZY, KTÓRZY PO ZAKOŃCZENIU KARIERY PRACOWALI W LECHII