Dwóch byłych piłkarzy Lechii spotka się w zespole mistrza Mołdawii

Były piłkarz Lechii Gdańsk Fred Benson przeszedł z PEC Zwolle do zespołu mistrza Mołdawii Sheriffa Tyraspol. Spotka tam innego byłego zawodnika biało-zielonych, Brazylijczyka Ricardinho.


Obaj co prawda w Lechii się rozminęli (Benson spędził w Gdańsku tylko rundę jesienną sezonu 2011/2012, Ricardinho przyszedł do zespołu latem 2012 r.), ale wspólnych tematów, przynajmniej na początku, na pewno im nie zabraknie.

Benson po nieudanej przygodzie w Lechii - tylko jeden gol, za to pierwszy w historii PGE Areny, w spotkaniu z Cracovią - dwa ostatnie sezony spędził w PEC Zwolle. Radził tam sobie całkiem przyzwoicie. W 69 meczach Eredivisie i Pucharu Holandii zdobył w sumie 22 bramki, zaliczył też pięć asyst.

Od sezonu 2014/2015 napastnik rodem z Ghany (choć posiadający paszport holenderski) przeniesie się do zespołu mistrza Mołdawii Sheriffa Tyraspol. Od kilkunastu miesięcy gra tam już Ricardinho, który dzięki dobrym występom w Lechii został wykupiony przez Mołdawian za 350 tys. euro. W poprzednim sezonie zagrał w 39 meczach (liga + europejskie puchary), w których zdobył 10 bramek.

RYK SILNIKÓW, DOOKOŁA ŻUŻEL, TWARDZI ZAWODNICY - TO PRZYCIĄGA PIĘKNE KOBIETY