Sport.pl

Piotr Polczak nie będzie piłkarzem Lechii. Kolejni obrońcy dojadą na obóz

Obrońca Piotr Polczak, który zagrał w sobotnim sparingu z Olimpią Grudziądz, nie będzie zawodnikiem Lechii. - Piłkarze, którzy wzmocnią blok defensywny, dojadą do nas już na zgrupowanie do Grodziska - mówi II trener biało-zielonych Ryszard Robakiewicz.


27-letni Polczak, pięciokrotny reprezentant Polski, który ostatnie lata spędził w Rosji (Terek Grozny oraz Wołga Niżny Nowogród), a wcześniej grał m.in. w GKS Katowice i Cracovii, zagrał w sparingu z Olimpią przez 45 minut. Na podstawie tego występu trudno było ocenić formę zawodnika, ale dyrektor sportowy Andrzej Juskowiak w porozumieniu z trenerami podjęli decyzję, że Lechia nie będzie się starać o jego pozyskanie.

- Polczak nie będzie naszym zawodnikiem, ale piłkarze, którzy mają wzmocnić blok defensywny, w najbliższych dniach powinni pojawić się już w Grodzisku [zespół Lechii zaczyna tam w poniedziałek przedsezonowy obóz - red.] - mówi w rozmowie z trojmiasto.sport.pl II trener zespołu Ryszard Robakiewicz. - I nie będą to zawodnicy, których trzeba będzie sprawdzać pod kątem sportowym, ale po przejściu testów medycznych do razu podpiszą kontrakty - zaznacza szkoleniowiec.

Dyrektor Juskowiak zapowiadał ostatnio, że zespół Lechii mają jeszcze wzmocnić dwaj środkowi obrońcy oraz jeden na prawą stronę defensywy.

TOP 7 PIŁKARZY, KTÓRZY PO ZAKOŃCZENIU KARIERY PRACOWALI W LECHII


Więcej o: