Sport.pl

Były piłkarz Lechii wzmocnił beniaminka I ligi

Karol Piątek w przyszłym sezonie będzie piłkarzem beniaminka I ligi Drutex Bytovii. W przeszłości Piątek występował w ekstraklasie w barwach Lechii Gdańsk.
Piątek w ekstraklasie w Lechii grał w latach 2008-2010. W biało-zielonych barwach rozegrał w najwyższej lidze 35 meczów i strzelił pięć goli. Później przeniósł się do I ligi do Termaliki Bruk-Bet Nieciecza, w której grał aż do 2014 roku. W końcówce rundy jesiennej ubiegłego sezonu w meczu z Arką Gdynia doznał poważnej kontuzji naderwania więzadeł krzyżowych, której skutki odczuwa do dziś. Wiosną Piątek nie zagrał więc w ani jednym spotkaniu zespołu z Niecieczy. W sumie w Termalice były piłkarz Lechii rozegrał 90 meczów i strzelił dwa gole.

Fakt, że piłkarz leczy uraz, nie zniechęcił Bytovii do pozyskania Piątka. W klubie wierzą, że 31-latek szybko dojdzie do optymalnej formy.

- Od połowy lipca będzie mógł trenować na pełnych obrotach. Szybko wróci na najwyższe obroty i zapewne będzie solidnym wzmocnieniem linii defensywnej - tłumaczy na łamach oficjalnej strony Bytovii menedżer klubu Rafał Gierszewski.

Oprócz Piątka Bytovia jak na razie pozyskała Michała Jakóbowskiego z rezerw Lecha Poznań, a także Roberta Mandrysza z Rozwoju Katowice i Artura Wojacha z Gwardii Koszalin.

WIELKIE WIETRZENIE SZATNI LECHII. ODCHODZI 13 PIŁKARZY!


Więcej o: