Leszek Ojrzyński: Trzeba skończyć z rozdawaniem punktów

- Trzeba powiedzieć prawdę, że sami ułatwiliśmy wygraną Lechii. Błędy, jakie popełniliśmy, nie powinny się nam przytrafić. Ale teraz musimy już skończyć z rozdawaniem punktów - przyznał po porażce 0:1 z Lechią Gdańsk trener Podbeskidzia Leszek Ojrzyński.


- To był bardzo dziwny mecz w naszym wykonaniu. Można powiedzieć, że sami ułatwiliśmy wygraną Lechii. Błąd, jaki popełniliśmy przy bramce, nie powinien nam się zdarzyć. Potem po raz drugi utrudniliśmy sobie zadanie, kiedy Marek Sokołowski zobaczył czerwoną kartkę i mecz musieliśmy kończyć w dziesiątkę - powiedział po spotkaniu Ojrzyński. - W drugiej połowie zmieniliśmy zawodników i wróciliśmy do gry. Mogliśmy nawet wyrównać, ale Adam Pazio trafił tylko w słupek, poza tym w jednej akcji powinien być dla nas rzut karny, ale sędzia zdecydował inaczej. W piłce trzeba mieć szczęście, ale też trzeba umieć szczęściu dopomóc. My tego nie potrafiliśmy, a popełnianie takich błędów nie przystoi zawodnikom ekstraklasy. Tu trzeba grać odpowiedzialnie, a nam tej odpowiedzialności brakowało. Niemniej jednak chciałbym pochwalić swoich piłkarzy za walkę, bo graliśmy do końca - dodał szkoleniowiec Podbeskidzia.

Dla bielszczan to druga porażka w drugim meczu nowego sezonu ekstraklasy. W pierwszej kolejce "Górale" przegrali z Pogonią Szczecin 2:3.

- To musi się zmienić. Koniec z rozdawaniem punktów - tydzień temu oddaliśmy je Pogoni, teraz Lechii, i trzeba z tym skończyć - zakończył Ojrzyński.

NOWE STROJE, NOWE NADZIEJE. PRZEDSEZONOWA PREZENTACJA LECHII NA ZDJĘCIACH