Prezes Lechii podał się do dymisji

Z funkcji prezesa Lechii Gdańsk zrezygnował Bartosz Sarnowski. Do dymisji podał się również wiceprezes ds. finansowych Paweł Bartosiewicz.


Zmienili się właściciel, trener oraz piłkarze. Teraz nadszedł czas na członków zarządu. Do dymisji podali się prezes Bartosz Sarnowski oraz wiceprezes ds. finansowych Paweł Bartosiewicz. Obaj związani byli z poprzednim właścicielem. Bartosz Sarnowski funkcję prezesa Lechii pełnił od stycznia 2013 roku. Obecnie zasiada w Radzie Nadzorczej Ekstraklasy SA.

Lechia straciła ok. 200 tys. euro na transferze Pawłowskiego?

W mediach pojawiają się informacje, jakoby do dymisji doszło w wyniku problemów z transferem Bartłomieja Pawłowskiego. Chodzi o spóźnienie się Lechii z dokonaniem płatności Widzewowi Łódź, co skutkować będzie zwiększeniem kwoty transferu o ok. 200 tys. euro (więcej TUTAJ). Odejście członków zarządu było jednak planowane już wcześniej. Jest to jeden z etapów zmian zachodzących w klubie i chęć posiadania w zarządzie przedstawicieli właściciela. Dodatkowo obaj panowie sami w klubie nie czuli się najlepiej i zrezygnowali z pełnionych funkcji, aby nie traktowano ich jak "pionki".

Te informacje potwierdza klub w oficjalnym oświadczeniu. Czytaj więcej TUTAJ.

Bartosz Sarnowski dymisję planował już wcześniej. Poszło o rozbieżność w sposobie zarządzania klubem

W zarządzie, póki co, zostaje jeszcze Andrzej Juskowiak, choć coraz głośniej mówi się o niezadowoleniu byłego znakomitego piłkarza z pracy w klubie. Dodatkowo za funkcjonowanie Lechii odpowiada prokurent Adam Mandziara, który razem z Maciejem Bałazińskim zasiadającym w radzie nadzorczej reprezentują nowego właściciela biało-zielonych.

Teraz o nowych członkach zarządu zadecyduje rada nadzorcza, z Franzem Josefem Wernze (tak naprawdę właściciel Lechii) na czele. Jednego z członków wskazać będą mogli mniejszościowi udziałowcy. Z zasiadania w radzie być może zrezygnuje jeden z przedstawicieli mniejszościowych udziałowców Dariusz Krawczyk.

Kolejne zmiany w Lechii nastąpią także w dziale marketingu, jednak póki co nie mówi się o personaliach.