Sport.pl

Piotr Wiśniewski goni legendy Lechii w klasyfikacji strzelców w ekstraklasie

Piotr Wiśniewski w świetnym stylu zaczął nowy sezon, w trzech pierwszych meczach zdobył trzy bramki. Dzięki temu nie tylko zapewnił Lechii ważne punkty, ale również pnie się w górę klasyfikacji najlepszych strzelców biało-zielonych w historii występów w ekstraklasie. Obecnie z 24 golami jest szósty i jest już bardzo blisko piątego Abdou Razacka Traore.


Dla Wiśniewskiego to siódmy sezon w ekstraklasie, w dotychczasowych sześciu wykazywał się on rzadko spotykaną regularnością. W pięciu z nich strzelił dokładnie po trzy bramki, a w jednym podwoił tę zdobycz i zaliczył sześć trafień (sezon 2012/13). Teraz trzy gole ma już po trzech meczach, wszystko wskazuje więc na to, że "Wiśnia" może w tym sezonie pobić swoją życiówkę.

W sumie pomocnik biało-zielonych ma już 24 bramki i w klasyfikacji najlepszych strzelców Lechii w historii występów w ekstraklasie zajmuje szóste miejsce. Prowadzi Bogdan Adamczyk (w Lechii w latach 1955-63 z dwuletnią przerwą na grę w Zawiszy Bydgoszcz), który strzelił 36 goli. Kolejne miejsca zajmują Robert Gronowski (35), Czesław Nowicki (30), Roman Rogocz (29) oraz Abdou Razack Traore (25), który jest niezagrożony, jeśli chodzi o najskuteczniejszych obcokrajowców. Jeśli Wiśniewski nie spuści z tonu, reprezentanta Burkina Faso powinien wyprzedzić bez problemu, a być może pokusi się, aby jeszcze w tym sezonie wskoczyć na podium klasyfikacji.

Z piłkarzy, którzy obecnie znajdują się w kadrze Lechii, oprócz Wiśniewskiego najwięcej goli dla Lechii zdobyli w ekstraklasie Piotr Grzelczak oraz Stojan Vranjes (po 8).

Pierwsza "10" najlepszych strzelców Lechii w ekstraklasie

1. Bogdan Adamczyk - 36 goli

2. Robert Gronowski - 35

3. Czesław Nowicki - 30

4. Roman Rogocz - 29

5. Abdou Razack Traore - 25

6. Piotr Wiśniewski - 24

7. Władysław Musiał - 21

8. Janusz Charczuk - 18

9. Paweł Buzała - 17

10. Mirosław Pękala - 14

TOP 7 PIŁKARZY, KTÓRZY PO ZAKOŃCZENIU KARIERY PRACOWALI W LECHII


Więcej o: