Sport.pl

Adam Duda bliski przejścia do Widzewa Łódź

Bliski pożegnania z Lechią jest jej kolejny piłkarz. Nowym graczem Widzewa Łódź ma zostać Adam Duda.


Duda to wychowanek Lechii i w jej barwach w sezonie 2011/2012 zadebiutował w ekstraklasie. Jego najlepszym okresem w Lechii był sezon 2012/2013 za kadencji Bogusława Kaczmarka. W sumie wystąpił w 17 spotkaniach i w rundzie wiosennej był najlepszym strzelcem biało-zielonych, zdobywając dla gdańskiego zespołu pięć goli.

W minionych rozgrywkach Michał Probierz mocno zawiódł się na Dudzie. Napastnik Lechii słabo zagrał w meczu pierwszej kolejki z Podbeskidziem Bielsko-Biała i na kolejne szanse musiał czekać aż do 10., 11. i 12. kolejki. W nich również nie wypadł korzystnie i został przez Probierza definitywnie skreślony.

Na wiosnę został wypożyczony do pierwszoligowej Chojniczanki, w której rozegrał 14 meczów i strzelił dwa gole. Po zakończeniu sezonu wrócił do Lechii, ale szans na występy w pierwszym zespole nie ma.

Nowym klubem Dudy ma zostać Widzew, do którego wychowanek Lechii ma trafić na zasadzie transferu definitywnego. Jego umowa z Widzewem ma obowiązywać przez trzy lata. To drugie podejście Dudy do Widzewa, który interesował się tym zawodnikiem już pół roku temu. Wówczas jednak klub z Gdańska nie zdecydował się oddać piłkarza do zespołu występującego w tej samej lidze co Lechia. Tym razem problemów z transferem być już nie powinno i - jak przekonuje prezes Widzewa Sylwester Cacek - jego klub jest blisko sfinalizowania transakcji.

WIELKIE WIETRZENIE SZATNI LECHII. ODCHODZI 15 PIŁKARZY!


Więcej o: