Oficjalnie. Prezes Lechii złożył rezygnację

Prezes Lechii Gdańsk Bartosz Sarnowski złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Mandat prezesa wygasa z dniem 8 sierpnia 2014 roku.


- Jak informowałem wcześniej, przyczyną mojej rezygnacji jest znacząca rozbieżność w sposobie zarządzania Klubem pomiędzy mną a większościowym akcjonariuszem - stwierdził w oświadczeniu na oficjalnej stronie klubu Bartosz Sarnowski. - Dziękuję za dotychczasową współpracę wszystkim osobom związanym z Klubem oraz tym, które miałem przyjemność poznać podczas pełnienia funkcji w Zarządzie Lechii Gdańsk. Szczególnie pragnę podziękować Panu Pawłowi Adamowiczowi - Prezydentowi Miasta Gdańska oraz Panu Pawłowi Olechnowiczowi - Prezesowi Grupy Lotos za wsparcie, jakie za mojej kadencji okazywali Lechii. Klubowi życzę oczywiście samych sukcesów i spełnienia marzeń Kibiców, czyli zdobycia tytułu Mistrza Polski, a co najmniej zakwalifikowania się do europejskich rozgrywek pucharowych.

Sarnowski, radca prawny, został wybrany głosami akcjonariuszy mniejszościowych, pełnił funkcję prezesa od 8 stycznia 2013 r. Wcześniej, od 1 maja 2012 r., był członkiem zarządu Klubu. Przed podjęciem pracy w zarządzie Bartosz Sarnowski był też prezesem Akademii Piłkarskiej Lechia Gdańsk. Jako przedstawiciel Lechii Gdańsk został wybrany do Rady Nadzorczej spółki Ekstraklasa SA obecnej kadencji - czytamy na stronie lechia.pl

Głównym kandydatem do zastąpienia Sarnowskiego jest Dariusz Krawczyk, zasiadający w Radzie Nadzorczej klubu z ramienia akcjonariuszy mniejszościowych.