Oficjalnie: Dariusz Krawczyk nowym prezesem Lechii

Nowym prezesem Lechii Gdańsk został Dariusz Krawczyk. Zastąpił na tym stanowisku Bartosza Sarnowskiego, który podał się do dymisji.


W sobotę Rada Nadzorcza Lechii Gdańsk S.A. postanowiła delegować ze swojego składu Dariusza Krawczyka do pełnienia obowiązków prezesa klubu. Oprócz Krawczyka w zarządzie Lechii znalazł się Artur Waśkiewicz, który zajmie miejsce Pawła Bartosiewicza na stanowisku wiceprezesa ds. finansowych.

Sarnowski i Bartosiewicz zrezygnowali z zasiadania w zarządzie Lechii 6 sierpnia. Sarnowski jako przyczynę swojej rezygnacji podał rozbieżność w sposobie zarządzania klubem pomiędzy nim a większościowym akcjonariuszem.

Na ich miejsce rada nadzorcza wskazała Krawczyka i Waśkiewicza. Krawczyk to znana postać w środowisku związanym z Lechią. Jest jednym z akcjonariuszy mniejszościowych, w latach 2004-2009 pełnił funkcję wiceprezesa OSP Lechia Gdańsk.

Waśkiewicz z kolei wcześniej pracował w Wirtualnej Polsce, gdzie pełnił funkcję dyrektora ds. finansów i administracji. Posiada również doświadczenie z pracy w innych korporacjach - Orange, France Telekom, Telekomunikacji Polskiej i A.T. Kearney.

NOWE STROJE, NOWE NADZIEJE. PRZEDSEZONOWA PREZENTACJA LECHII NA ZDJĘCIACH