Byli lechiści strzelali w I lidze

Byli piłkarze Lechii Gdańsk w weekend grali na zapleczu ekstraklasy. Udanie zaprezentowali się Łukasz Kacprzycki, Maciej Kowalczyk, a skutecznością błysnął Adam Duda.


W weekend swoje mecze rozgrywały zespoły I ligi, gdzie grają byli piłkarze Lechii. Najwięcej powodów do zadowolenia miał Kacprzycki, który strzelił gola dla Wisły Płock w wygranym 3:1 meczu z Zagłębiem Lubin na wyjeździe. Kacprzycki w 83. minucie ustalił wynik spotkania, zdobywając dla swojego zespołu trzecią bramkę. Dla byłego pomocnika Lechii to pierwszy gol w barwach Wisły w I lidze. Wcześniej po jego strzale i odbiciu piłki ręką w polu karnym przez Borisa Godala Kacprzycki wywalczył dla swojej drużyny "jedenastkę". Mecz z Zagłębiem do udanych zaliczyć również może inny były lechista w barwach Wisły, czyli Maciej Kostrzewa, który asystował przy bramce Marko Radicia na 2:1.

Swojego trzeciego gola w trzecim meczu nowego sezonu I ligi strzelił także były napastnik biało-zielonych Maciej Kowalczyk. 37-letni piłkarz strzelił gola dla GKS Tychy w meczu z Arką Gdynia. Jego trafienie na niewiele się jednak zdało, bo tyszanie ulegli żółto-niebieskim 1:2.

Skutecznością w barwach swojego nowego zespołu błysnął za to Adam Duda, który z Lechii Gdańsk przeniósł się do Widzewa Łódź. Duda co prawda w lidze dla swojej nowej drużyny bramki jeszcze nie strzelił, ale strzeleckimi umiejętnościami popisał się za to w meczu sparingowym łódzkiej drużyny, która rozgromiła A-klasową Syrenkę Zakościele 14:0. Duda w tym spotkaniu zdobył dla Widzewa aż sześć goli.

FUTBOLOWE JAJA, CZYLI NAJDZIWNIEJSZE GOLE LECHII. ZOBACZ, JAK TO WPADŁO