Wojewoda pomorski zamknął stadion Lechii. Ale tylko treningowy

Wojewoda pomorski Ryszard Stachurski podjął decyzję o wydaniu zakazu organizowania przez Lechię Gdańsk imprez na stadionie przy ul. Traugutta do końca sezonu 2014/2015. To efekt zachowania kibiców Lechii podczas towarzyskiego spotkania biało-zielonych z Panathinaikosem Ateny 12 lipca.


Podczas meczu towarzyskiego obu drużyn sympatycy Lechii w 15. minucie odpalili race oraz świece dymne. Z powodu dużego zadymienia boiska, które uniemożliwiło grę piłkarzom, spotkanie zostało przerwane na ponad kwadrans.

Po spotkaniu wszczęto postępowanie administracyjne, a jego efektem jest wydanie przez wojewodę pomorskiego decyzji o zakazie organizowania przez gdański klub imprez masowych na stadionie przy ul. Traugutta. Jak poinformował rzecznik wojewody Roman Nowak komendant wojewódzki policji, który złożył wniosek, wskazał na uchybienia w pracy służby porządkowej, która nie zapobiegła wniesieniu na stadion materiałów pirotechnicznych. Poza tym nie podjęto czynności zmierzających do zidentyfikowania i ujęcia sprawców odpalenia rac.

Decyzja wojewody nie będzie miała wpływu na rozgrywanie ligowych meczów pierwszego zespołu Lechii. Gdańszczanie swoje spotkania w ekstraklasie rozgrywają bowiem na PGE Arene. Obiekt przy Traugutta wykorzystują natomiast do rozgrywania swoich meczów III-ligowe rezerwy Lechii. W związku z decyzją wojewody ich spotkania w Gdańsku będzie mogło oglądać nie więcej niż 999 kibiców. To górna granica liczby uczestników imprezy, które nie ma charakteru wydarzenia masowego.FUTBOLOWE JAJA, CZYLI NAJDZIWNIEJSZE GOLE LECHII. ZOBACZ, JAK TO WPADŁO