Bramkarz Lechii Dariusz Trela: Jestem niepewny? Ja tak tego nie odbieram

Nowy bramkarz Lechii Gdańsk Dariusz Trela na początku sezonu spisuje się bardzo nierówno. Świetne interwencje przeplata z prostymi błędami. - Ja się czuję bardzo dobrze, nie odbieram mojej gry jako niepewnej. Zespół cały czas się zmienia, dochodzą nowi zawodnicy, trener próbuje różnych ustawień. Potrzebujemy czasu, żeby się zgrać - zaznacza były piłkarz Piasta Gliwice.


Trela w sześciu meczach przepuścił osiem bramek, przy stracie niektórych z nich mógł zachować się dużo lepiej. Miał również świetne momenty, ale tych niepewnych interwencji było jednak więcej. A jak widzi to sam zainteresowany?

- Ja czuję się bardzo dobrze i nie odbieram mojej gry jako niepewnej - mówi Trela w rozmowie z trojmiasto.sport.pl. - Wiadomo, że nasza gra w defensywie wygląda różnie, zespół cały czas się zmienia, dochodzą nowi zawodnicy, trener próbuje różnych ustawień. Zagraliśmy sześć meczów, niektóre były dobre, niektóre średnie, niektóre kiepskie, na pewno potrzebujemy więcej czasu, żeby zespół lepiej funkcjonował - podkreśla bramkarz Lechii, który, gdyby nie kontuzja Mateusza Bąka, w meczu z Zawiszą prawdopodobnie usiadłby na ławce rezerwowych.

- Nic o tym nie wiem, żaden tego typu sygnał do mnie nie dotarł - ucina Trela.

Właśnie w meczu z Zawiszą, po raz drugi w sezonie, Lechia zagrała "na zero z tyłu" (po raz pierwszy z Podbeskidziem Bielsko-Biała). Jak duże znaczenie miało to spotkanie dla bramkarza biało-zielonych?

- To zarówno dla mnie, jak i zespołu na pewno bardzo ważne zwycięstwo. Największym pozytywem jest to, że wygraliśmy mecz, w który naprawdę źle weszliśmy. Jednak z minuty na minutę było lepiej i ostateczny wynik bardzo podniósł nasze morale. W związku z tym na pewno będzie nam łatwiej w meczu z Ruchem Chorzów [niedziela, godz. 15.30, PGE Arena]. Wygrana przed przerwą na mecze reprezentacji byłaby dla nas dużym oddechem i pozwoliłaby na spokojną pracę przez następne kilkanaście dni - podsumowuje Trela.

HANZA CUP

Przyjdź 5 września na mecz towarzyski Lechia Gdańsk - Hamburger SV w ramach turnieju Hanza Cup. Bilety do zdobycia na stronie ebilet.pl.

TOP 7 PIŁKARZY, KTÓRZY PO ZAKOŃCZENIU KARIERY PRACOWALI W LECHII