Trzech piłkarzy Lechii zagrało w meczu Polska - Grecja U-21. Ale cieszył się tylko jeden

Reprezentacja Polski do lat 21 przegrała w Katerini z Grecją 1:3. W składzie biało-czerwonych znalazło się dwóch piłkarzy Lechii Gdańsk - Bartłomiej Pawłowski i Rafał Janicki. W barwach Grecji całe spotkanie rozegrał kolega Pawłowskiego i Janickiego z gdańskiej drużyny - Mavroudis Bougaidis. Porażka zamyka drogę Polakom do awansu do mistrzostw Europy i walki o kwalifikację olimpijską.

Spotkanie lepiej rozpoczęli Grecy, którzy już w 12. minucie objęli prowadzenie za sprawą Nikosa Karelisa. Jeszcze w pierwszej połowie do remisu doprowadził jednak Kacper Przybyłko.

Remis, jaki podopieczni Marcina Dorny utrzymywali do 88. minuty dawał im pierwsze miejsce w grupie w eliminacjach do mistrzostw Europy, co dawało Polakom prawo gry w barażu o udział w turnieju finałowym, który jest jednocześnie kwalifikacją do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku.

W 88. minucie Grecy ponownie wyszli na prowadzenie po strzale z rzutu karnego Ioannisa Gianniotasa, który podyktowano za dość wątpliwy faul Marcina Kamińskiego. Już w doliczonym czasie gry Gianniotas podwyższył na 3:1, co definitywnie pozbawiło reprezentację Polski marzeń o zajęciu pierwszej lokaty w grupie.

Awans z polskiej grupy do baraży mistrzostw Europy wywalczyła Szwecja, która pokonała Turcję 4:3.

Oprócz Janickiego, Pawłowskiego (grał do 76. minuty) oraz Bougaidisa w meczu Polski z Grecją zagrał był piłkarz biało-zielonych Paweł Dawidowicz.

Grecja - Polska 3:1 (1:1)

Bramki: Karelis (12.), Gioanniotas (88. k., 90) - Przybyłko (24.)

Grecja: Kapino - Marinakis, Triantafyllopoulos, Bougaidis, Stafylidis - Mavrias (71. Bakassetas), Ballas (85. Gianniotas), Lagos, Bouchalakis (62. Bouzas), Karelis - Vellios

Polska: Szumski - Bereszyński, Janicki, Kamiński, Dziwniel (81. Lewandowski) - Wszołek, Chrapek (88. Wolski), Dawidowicz, Pawłowski (76. Golla), Żyro - Przybyłko

Tabela grupy 7

1. Szwecja81620-14
2. Grecja81520-10
3. Polska81517-10
4. Turcja81316-11
5. Malta802-30
LECHIA NIE TYLKO KUPUJE, ALE I "CZYŚCI". LATEM ODESZŁO AŻ 19 PIŁKARZY!
{"mainEntityOfPage":{"url":"http://www.trojmiasto.sport.pl/sport-trojmiasto/1,111904,16614919,Trzech_pilkarzy_Lechii_zagralo_w_meczu_Polska___Grecja.html","@type":"WebPage"},"articleBody":null,"headline":"Trzech piłkarzy Lechii zagrało w meczu Polska - Grecja U-21. Ale cieszył się tylko jeden","datePublished":"2014-09-09T18:42:00Z","dateModified":"2014-09-09T18:45:03Z","articleSection":"sport-trojmiasto","description":"Reprezentacja Polski do lat 21 przegrała w Katerini z Grecją 1:3. W składzie biało-czerwonych znalazło się dwóch piłkarzy Lechii Gdańsk - Bartłomiej Pawłowski i Rafał Janicki. W barwach Grecji całe spotkanie rozegrał kolega Pawłowskiego i Janickiego z gdańskiej drużyny - Mavroudis Bougaidis. Porażka zamyka drogę Polakom do awansu do mistrzostw Europy i walki o kwalifikację olimpijską.","publisher":{"@type":"Organization","name":"www.trojmiasto.sport.pl","logo":{"url":"http://www.trojmiasto.sport.pl/logos/509.png","name":null,"width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"}},"author":{"url":null,"email":null,"name":"Konrad Marciński","@type":"Person"},"@context":"http://schema.org","@type":"NewsArticle","name":"Trzech piłkarzy Lechii zagrało w meczu Polska - Grecja U-21. Ale cieszył się tylko jeden","image":[{"url":"https://bi.im-g.pl/im/96/71/fc/z16544150V,Trening-Lechii-Gdansk--Mavroudis-Bougaidis.jpg","name":"Trening Lechii Gdańsk. Mavroudis Bougaidis","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"}]}