Sport.pl

Rene van Eck zastąpi Joaquima Machado w Lechii Gdańsk?

To, że Joaquim Machado straci posadę trenera Lechii Gdańsk, jest właściwie przesądzone. W klubie trwają poszukiwania jego następcy. Jak informuje ?Dziennik Bałtycki?, następcą Portugalczyka ma zostać Holender Rene van Eck.


48-letni van Eck byłby drugim Holendrem na stanowisku trenera Lechii. Poprzednim był Ricardo Moniz, który był szkoleniowcem biało-zielonych w końcówce poprzedniego sezonu, ale po zakończeniu rozgrywek zdecydował się opuścić gdański klub. Obecnie Moniz jest trenerem TSV 1869 Monachium, występującym w 2. Bundeslidze.

Van Eck jako piłkarz był zawodnikiem m.in. Excelsioru Rotterdam i FC Den Bosch. Grał również w Niemczech w FC Nuernbergo i w Szwajcarii w FC Luzern. Van Eck grał także w młodzieżowej reprezentacji Holandii do lat 21.

Swoją trenerską karierę van Eck rozpoczął w FC Luzern, z którym w 2006 roku wywalczył awans do szwajcarskiej ekstraklasy. Rozstał się jednak z klubem i wylądował w szwajcarskim III-ligowcu FC Brunnen. Po krótkim pobycie w Finlandii, gdzie uratował przed spadkiem Inter Turku van Eck, wrócił do Szwajcarii, gdzie prowadził FC Thun.

W 2008 holenderski szkoleniowiec objął posadę w niemieckim trzecioligowcu FC Carl Zeiss Jena, z którego odszedł w 2011 roku. Z początkiem sezonu 2011/2012 van Eck rozpoczął pracę w Norymberdze, gdzie zajmował się grupami młodzieżowymi. W sezonie 2012/2013 przeniósł się do Alemannii Aachen, która opuścił w maju 2013 roku.

Więcej w Dzienniku Bałtyckim

LECHIA NIE TYLKO KUPUJE, ALE I "CZYŚCI". LATEM ODESZŁO AŻ 19 PIŁKARZY!
{"mainEntityOfPage":{"url":"http://www.trojmiasto.sport.pl/sport-trojmiasto/1,111904,16616957,Rene_van_Eck_zastapi_Joaquima_Machado_w_Lechii_Gdansk_.html","@type":"WebPage"},"articleBody":null,"headline":"Rene van Eck zastąpi Joaquima Machado w Lechii Gdańsk?","datePublished":"2014-09-10T10:33:00Z","dateModified":"2014-09-10T10:37:58Z","articleSection":"sport-trojmiasto","description":"To, że Joaquim Machado straci posadę trenera Lechii Gdańsk, jest właściwie przesądzone. W klubie trwają poszukiwania jego następcy. Jak informuje ?Dziennik Bałtycki?, następcą Portugalczyka ma zostać Holender Rene van Eck.","publisher":{"@type":"Organization","name":"www.trojmiasto.sport.pl","logo":{"url":"http://www.trojmiasto.sport.pl/logos/509.png","name":null,"width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"}},"author":{"url":null,"email":null,"name":"kom","@type":"Person"},"@context":"http://schema.org","@type":"NewsArticle","name":"Rene van Eck zastąpi Joaquima Machado w Lechii Gdańsk?","image":[{"url":"https://bi.im-g.pl/im/d1/8e/fd/z16617169V,Rene-van-Eck.jpg","name":"Rene van Eck","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"},{"url":"https://bi.im-g.pl/im/09/8e/fd/z16616969V,Rene-van-Eck.jpg","name":"Rene van Eck","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"},{"url":"https://bi.im-g.pl/im/db/b4/fc/z16561371V,Trener-Lechii-Joaquim-Machado.jpg","name":"Trener Lechii Joaquim Machado","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"},{"url":"https://bi.im-g.pl/im/b6/71/fc/z16544182V,Trening-Lechii-Gdansk--Joaquim-Machado--z-prawej--.jpg","name":"Trening Lechii Gdańsk. Joaquim Machado (z prawej) i Ryszard Robakiewicz ","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"},{"url":"https://bi.im-g.pl/im/60/f7/f9/z16381792V,Joaquim-Machado.jpg","name":"Joaquim Machado","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"},{"url":"https://bi.im-g.pl/im/59/f7/f9/z16381785V,Joaquim-Machado.jpg","name":"Joaquim Machado","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"}]}
Więcej o:
Komentarze (8)
Rene van Eck zastąpi Joaquima Machado w Lechii Gdańsk?
Zaloguj się
 • dizzyjoker

  Oceniono 60 razy 48

  Co to znaczy "przesądzone", dlaczego niby miałby stracić pracę? Za co? Za to ,że dostał 21 nowych zawodników i w 2 tygodnie zrobił z nich drużynę na górną połowę tabeli??!

 • bluebob111

  Oceniono 18 razy 16

  Co to ma być? Co to za koleś? Lechia to już sobie jaja robi z kibiców widać. Jaki jeszcze "wynalazek" zmontują? czy na prawdę nie stać ich na jakiegoś konkretnego trenera?

 • Matio Wach

  Oceniono 22 razy 8

  Nie no chora sytuacja. Było wiadomo, że pierwszą rundę będą się zgrywać. W lechi będzie Hajto trenerem :D Juskowiak ma tam dużo do gadania a Hajto to jego ziomek z kadry.
  A ten Holender niczym się nie wykazał więc co da taka zmiana ?

 • manhunt2005

  Oceniono 17 razy 7

  Wybiórcza, po co piszecie takie głupoty????

 • isubasa ozora

  Oceniono 27 razy 3

  no to trener z górnej półki światowej gratuluje lechii hahahahahahah

 • ttoorroo05

  Oceniono 2 razy 2

  Zamienil stryjek siekierke na kijek.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX