Paweł Dawidowicz gra coraz więcej w rezerwach Benfiki. Ostatnio w pierwszym składzie

Były piłkarz Lechii Paweł Dawidowicz, który przed sezonem przeniósł się do Benfiki Lizbona, początki w nowym klubie miał ciężkie, ale ostatnio gra coraz więcej. W tej chwili jest jednym z podstawowych zawodników zespołu rezerw, który lideruje w II lidze.


19-letni Dawidowicz, jedno z największych odkryć poprzedniego sezonu w ekstraklasie, latem przeniósł się do Benfiki za ok. 2 mln euro (plus ewentualne bonusy). Podpisał ze słynnym portugalskim klubem kontrakt do czerwca 2019 roku.

Kiedy Dawidowicz przechodził do Benfiki, liczył, że znajdzie się w szerokiej kadrze pierwszego zespołu. Jednak jak niemal każdy młody piłkarz trafiający do tego klubu, najpierw umieszczony został w drużynie rezerw, która rywalizuje w Liga Vitalis (odpowiednik polskiej I ligi). Jego trenerem jest były, 35-krotny reprezentant Portugalii Helder, który w trakcie kariery oprócz Benfiki reprezentował m.in. barwy Deportivo La Coruna, Newcastle United oraz Paris Saint-Germain.

Początki w nowym klubie nie były łatwe. W trzech pierwszych meczach (z Trofense, Leixoes oraz Academico de Viseu) młodzieżowy reprezentant Polski pojawił się na boisku dwa razy, ale w sumie na zaledwie pięć minut. Dopiero na spotkanie 4. kolejki z Oliveirense wybiegł w podstawowym składzie. Rozegrał pełne 90 minut na pozycji defensywnego pomocnika, a jego zespół wygrał 1:0. W kolejnym meczu z SC Covilha znów był rezerwowym (wszedł w 82. minucie), jednak w ostatnim meczu z Oriental Lizbona ponownie znalazł się w pierwszym składzie. Został zmieniony w 64. minucie, a spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Dawidowicz zobaczył w nim swoją pierwszą żółtą kartkę na portugalskich boiskach. Wychowanek Sokoła Ostróda nigdy nie unikał ostrej gry, przypomnijmy, że w poprzednim sezonie ekstraklasy był karany przez sędziów aż dziewięć razy.

Rezerwy Benfiki w sześciu meczach zdobyły 13 punktów i są liderem Liga Vitalis (tyle samo punktów ma drugi w tabeli SC Freamunde).

LECHIA NIE TYLKO KUPUJE, ALE I "CZYŚCI". LATEM ODESZŁO AŻ 19 PIŁKARZY!
{"mainEntityOfPage":{"url":"http://www.trojmiasto.sport.pl/sport-trojmiasto/1,111904,16651177,Pawel_Dawidowicz_gra_coraz_wiecej_w_rezerwach_Benfiki_.html","@type":"WebPage"},"articleBody":null,"headline":"Paweł Dawidowicz gra coraz więcej w rezerwach Benfiki. Ostatnio w pierwszym składzie","datePublished":"2014-09-16T10:18:00Z","dateModified":"2014-09-16T10:51:00Z","articleSection":"sport-trojmiasto","description":"Były piłkarz Lechii Paweł Dawidowicz, który przed sezonem przeniósł się do Benfiki Lizbona, początki w nowym klubie miał ciężkie, ale ostatnio gra coraz więcej. W tej chwili jest jednym z podstawowych zawodników zespołu rezerw, który lideruje w II lidze.","publisher":{"@type":"Organization","name":"www.trojmiasto.sport.pl","logo":{"url":"http://www.trojmiasto.sport.pl/logos/509.png","name":null,"width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"}},"author":{"url":null,"email":null,"name":"Tomasz Osowski","@type":"Person"},"@context":"http://schema.org","@type":"NewsArticle","name":"Paweł Dawidowicz gra coraz więcej w rezerwach Benfiki. Ostatnio w pierwszym składzie","image":[{"url":"https://bi.im-g.pl/im/f6/5a/ef/z15686390V,Lechia---Jagiellonia-1-1--Pawel-Dawidowicz--z-praw.jpg","name":"Lechia - Jagiellonia 1:1. Paweł Dawidowicz (z prawej)","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"},{"url":"https://bi.im-g.pl/im/de/12/f4/z15995614V,Pawel-Dawidowicz-i-prezydent-Benfiki-Luis-Felipe-V.jpg","name":"Paweł Dawidowicz i prezydent Benfiki Luis Felipe Vieira","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"},{"url":"https://bi.im-g.pl/im/53/1d/f0/z15736147V,Michal-Maslowski-i-Pawel-Dawidowicz.jpg","name":"Michał Masłowski i Paweł Dawidowicz ","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"},{"url":"https://bi.im-g.pl/im/7b/91/f2/z15896955V,Pawel-Dawidowicz-w-barwach-Lechii-Gdansk.jpg","name":"Paweł Dawidowicz w barwach Lechii Gdańsk","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"},{"url":"https://bi.im-g.pl/im/4c/15/e8/z15209804V,Pawel-Dawidowicz.jpg","name":"Paweł Dawidowicz","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"},{"url":"https://bi.im-g.pl/im/82/9e/dd/z14524034V,Przy-pilce-Pawel-Dawidowicz.jpg","name":"Przy piłce Paweł Dawidowicz","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"}]}