Machado o reakcji kibiców: Na tym polega futbol

Lechia Gdańsk w fatalnym stylu przegrała z Pogonią Szczecin 0:1. Kibice po meczu wyraźnie pokazali, że nie chcą już, aby trenerem ich klubu był Joaquim Machado. - Taki jest futbol - odpowiada szkoleniowiec.


- Ciężko jest coś powiedzieć po takim meczu, gdy graliśmy dobrze i mieliśmy dwie, trzy dogodne sytuacje do strzelenia gola - przyznał Machado. - Tak to jest w piłce nożnej, że gdy nie wykorzystuje się sytuacji, to często się przegrywa. Pierwsza połowa była pod naszą kontrolą. Mieliśmy dużo sytuacji, ciągle walczyliśmy, staraliśmy się. W drugiej też mieliśmy sporo sytuacji. Blisko strzelenia gola byli Antonio Colak, Bruno Nazario i Piotr Grzelczak, jednak wszyscy byli skutecznie blokowani - tłumaczył Machado i dodał, że słaby wynik spowodowany jest przez problemy w ofensywie.

- Powinniśmy nasze sytuacje zamienić na bramki. Przy takim zaangażowaniu i walce powinniśmy przynajmniej zremisować, a nawet wygrać.

Po tej wypowiedzi podczas konferencji prasowej zapytano szkoleniowca, czy aby na pewno oglądał to samo spotkanie co zgromadzeni w sali dziennikarze.

- Zostaję przy swoim zdaniu - odparł jedynie Machado. Negatywną reakcję trybun na pracę szkoleniowca Machado skwitował jednym zdaniem: - Na tym polega futbol.