Joaquim Machado zwolniony z Lechii!

Joaquim Machado nie jest już trenerem Lechii! Portugalczyk po ostatnich słabych wynikach zespołu został zwolniony. W gronie kandydatów na jego następcę znajdują się m.in. Tomasz Hajto, Waldemar Fornalik oraz Dariusz Kubicki.


Machado wytrwał na swoim stanowisku tylko trzy miesiące (kontrakt miał podpisany do czerwca 2016 roku). Zespół pod jego wodzą grał słabo, a ostatnio przestał też punktować. Kto będzie nowym trenerem jeszcze nie wiadomo, ale prawdopodobnie zostanie nim Polak. Wśród kandydatów, tak jak już podawaliśmy wcześniej, jest Tomasz Hajto. Inne możliwe opcje to m.in. były selekcjoner reprezentacji Polski Waldemar Fornalik oraz były trener Lechii Dariusz Kubicki (aktualnie szkoleniowiec I-ligowej Olimpii Grudziądz). Decyzja zapadnie w ciągu kilku dni, na pewno przed niedzielnym meczem ligowym z Górnikiem Zabrze.

Razem z Machado zwolniony został jeden z jego asystentów, rodak Tiago Oliveira. W środowym meczu ze Stalą Stalowa Wola w 1/16 finału Pucharu Polski zespół poprowadzą inny dotychczasowy asystent Machado Tomasz Unton oraz trener zespołu rezerw Maciej Kalkowski.

Gwoździem do trumny Machado były dwa ostatnie mecze z GKS Bełchatów (remis 1:1) oraz Pogonią Szczecin (porażka 0:1). Po dwutygodniowej przerwie na mecze reprezentacji zespół miał prezentować się dużo lepiej niż na początku sezonu, ale poprawy nie było, mało tego, drużyna jakby cofała się w rozwoju. W dziewięciu meczach pod wodzą Portugalczyka Lechia zdobyła tylko 12 punktów (po trzy zwycięstwa, remisy oraz porażki).

Po meczu z Pogonią swoją dezaprobatę wyrazili także kibice Lechii, którzy złość skierowali głównie właśnie w stronę trenera Machado. Obok tradycyjnego "Lechia grać, k... mać", było również "Chcemy trenera" oraz "1:0 i Lechia żegna trenera". Co ciekawe, sam Portugalczyk był po meczu zadowolony z postawy swojego zespołu.

- Ciężko jest coś powiedzieć po takim meczu, gdy graliśmy dobrze i mieliśmy kilka dogodnych sytuacji do strzelenia gola. Tak to jest w piłce nożnej, że gdy się ich nie wykorzystuje, to często się przegrywa. Pierwsza połowa była pod naszą kontrolą, walczyliśmy, staraliśmy się. Przy takim zaangażowaniu i walce powinniśmy przynajmniej zremisować, a nawet wygrać. Po tej wypowiedzi podczas konferencji prasowej zapytano szkoleniowca, czy aby na pewno oglądał to samo spotkanie co zgromadzeni w sali dziennikarze. - Zostaję przy swoim zdaniu - odparł Machado. Natomiast negatywną reakcję trybun na jego pracę w Lechii skwitował jednym zdaniem: - Na tym polega futbol.

To były ostatnie słowa wypowiedziane publicznie przez Portugalczyka w roli trenera Lechii.

REKORD LECHII. JEDNO OKNO TRANSFEROWE - 20 NOWYCH PIŁKARZY! OTO ONI