Sport.pl

Kto trenerem Lechii? Coraz bardziej prawdopodobny kierunek zagraniczny

Kto będzie nowym trenerem Lechii? - Coraz więcej wskazuje na to, że będzie to ktoś z zagranicy - mówi nam osoba z kierownictwa klubu. Jeśli chodzi o Polaków, to raczej nie będzie to Waldemar Fornalik, z którym były prowadzone rozmowy. W grze zostają jeszcze Tomasz Hajto oraz Dariusz Kubicki.


- W klubie jest kilka ośrodków decyzyjnych, każdy ma swoje pomysły. Coraz bardziej prawdopodobne jest, że trenerem będzie ktoś z zagranicy, chociaż wszystkie nazwiska, które przewijały się w mediach, są jeszcze w grze. Decyzja najszybciej zapadnie w środę, może w czwartek, ale niewykluczone, że wszystko się przedłuży - tyle usłyszeliśmy od osoby, która uczestnicy w rozmowach na temat zatrudnienia nowego trenera.

Faworytami ludzi, którzy optują za opcją polską od początku byli Waldemar Fornalik oraz Tomasz Hajto (o jego kandydaturze pisaliśmy już kilka tygodni temu). Rozmowy z tym pierwszym od początku były jednak utrudnione, bo były selekcjoner reprezentacji Polski bardzo się ceni. Dlatego ta opcja raczej odpada, choć niczego nie można wykluczyć. W tle czai się też Hajto, czyli dobry znajomy szarej eminencji gdańskiego klubu Adama Mandziary - w przeszłości menedżer byłego reprezentanta Polski. Według naszych informacji Hajto w najbliższym czasie ma się pojawić w Gdańsku na rozmowach.

Z kolei zatrudnienie Dariusza Kubickiego byłoby ukłonem w stronę kibiców Lechii, którzy bardzo dobrze wspominają pracę tego trenera w sezonie 2007/08, kiedy wprowadził zespół do ekstraklasy. O przenosinach Kubickiego do Gdańska nie chcą słyszeć działacze I-ligowej Olimpii Grudziądz, gdzie obecnie jest zatrudniony. Jednak gdyby w Lechii naprawdę chcieli go zatrudnić, jakoś na pewno udałoby się sprawę załatwić.

W tej sytuacji coraz bardziej prawdopodobne wydaje się zatrudnienie trenera z zagranicy. Problemem jest to, że w Lechii są obecnie co najmniej trzy ośrodki decyzyjne i każdy ma swój pomysł. W tej sytuacji niewykluczone, że tymczasowy trener zespołu Tomasz Unton poprowadzi zespół nie tylko podczas środowego meczu Pucharu Polski ze Stalą Stalowa Wola (godz. 16), ale również w ligowej potyczce z Górnikiem Zabrze (niedziela, godz. 15.30).

LECHIA NIE TYLKO KUPUJE, ALE I "CZYŚCI". LATEM ODESZŁO AŻ 19 PIŁKARZY!
{"mainEntityOfPage":{"url":"http://www.trojmiasto.sport.pl/sport-trojmiasto/1,111904,16689742,Kto_trenerem_Lechii__Coraz_bardziej_prawdopodobny.html","@type":"WebPage"},"articleBody":null,"headline":"Kto trenerem Lechii? Coraz bardziej prawdopodobny kierunek zagraniczny","datePublished":"2014-09-23T08:57:00Z","dateModified":"2014-09-24T05:57:52Z","articleSection":"sport-trojmiasto","description":"Kto będzie nowym trenerem Lechii? - Coraz więcej wskazuje na to, że będzie to ktoś z zagranicy - mówi nam osoba z kierownictwa klubu. Jeśli chodzi o Polaków, to raczej nie będzie to Waldemar Fornalik, z którym były prowadzone rozmowy. W grze zostają jeszcze Tomasz Hajto oraz Dariusz Kubicki.","publisher":{"@type":"Organization","name":"www.trojmiasto.sport.pl","logo":{"url":"http://www.trojmiasto.sport.pl/logos/509.png","name":null,"width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"}},"author":{"url":null,"email":null,"name":"Tomasz Osowski","@type":"Person"},"@context":"http://schema.org","@type":"NewsArticle","name":"Kto trenerem Lechii? Coraz bardziej prawdopodobny kierunek zagraniczny","image":null}
Więcej o:
Komentarze (10)
Kto trenerem Lechii? Coraz bardziej prawdopodobny kierunek zagraniczny
Zaloguj się
 • piotr110660

  Oceniono 23 razy 17

  trener powinien być z zagranicy, żaden Hajto. Berg znakomicie się sprawdza w Legii. Może więc Solskjær?,

 • atr8

  Oceniono 13 razy 13

  I to jest słuszna koncepcja. Polscy geniusze niech prowadzą reprezentację.

 • gmk38

  Oceniono 38 razy 8

  Jerzego engela!

 • stary.1

  Oceniono 6 razy 4

  Problemem rzeczywistym są decydenci gdańskiego klubu. Ich amatorszczyzna wyłazi na każdym kroku, to oni są sprawcami karuzeli trenerów i marnej gry zawodników. Ich działanie jest efekciarskie, za to nie ma nic wspólnego z efektywnością. Jeśli prawdą jest, że poważnie rozmawiają z Hajtą, to za parę miesięcy będą szukać kolejnego trenera.

 • phazla12

  Oceniono 8 razy 4

  Stanislav Levy jak Śląsk miał w kadze około 19 zawodników to i Sewilla się z nimi męczyła!

 • taiczo

  Oceniono 8 razy 4

  Patologii w Lechii ciąg dalszy zatrudnili trenera nasprowadzali mu szrotu i po 2 miesiącach wywali bo nie umiał z tej zbieraniny zrobić zespołu. Otóż nikt na świecie nie dał by rady a władzom czy raczej menago w Lechii zabrakło cierpliwości. Teraz będzie nowy trener i połowa tego zaciągu wyleci za pół roku tak się właśnie szasta kasą na prawo i lewo bez pojęcia.

 • qq.44

  Oceniono 27 razy 3

  Wymarzony duet : Hajto + Świerczewski !!! ;)

 • kwir

  Oceniono 9 razy 3

  A Trener Unton ma licencje na prowadzenie zespołu w ekstraklasie ??

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX