Sport.pl

Kubicki: Nie jestem zainteresowany pracą w Lechii. Z Polaków faworytem Hajto

Wciąż nie wiadomo, kto zastąpi Joaquima Machado na stanowisku trenera Lechii, ale na pewno nie będzie to Dariusz Kubicki. - Nie jestem w tej chwili zainteresowany pracą w Lechii - mówi w rozmowie z trojmiasto.sport.pl Kubicki. W środę z właścicielami klubu ma rozmawić Tomasz Hajto. Wciąż prawdopodobna jest też opcja zagraniczna.


Kubicki był już trenerem Lechii w sezonie 2007/2008. Stał się wówczas ulubieńcem kibiców, gdyż prowadzona przez niego drużyna grała efektownie, twardo, a przede wszystkim skutecznie. Zespół pod jego wodzą po 20 latach przerwy awansował do ekstraklasy, ale samemu Kubickiemu nie było dane dokończyć dzieła. Został zwolniony po tym, jak odmówił podpisania oświadczenia antykorupcyjnego (nie chodziło w tym przypadku o korupcję w polskim futbolu, ale o podejrzenie przekupstwa w tzw. Sprawie COS).

Po zwolnieniu trenera Machado, Kubicki został jednym głównym z kandydatów na jego zastąpienie. Ostatecznie jednak szkoleniowcem Lechii nie zostanie.

- Nie jestem w tej chwili zainteresowany pracą w Lechii. Mam obecnie inne cele do wykonania i na tym się skupiam - powiedział nam Kubicki, obecnie trener I-ligowej Olimpii Grudziądz. - Nie ukrywam, że dwa razy byłem już bliski powrotu do Lechii, wówczas nawet fatygowałem się do Gdańska, ale tym razem nic takiego nie miało miejsca. Chociaż niewykluczone, że kiedyś temat powróci, bo mam tu pewne rzeczy do dokończenia. Na razie jednak koncentruję się na pracy w Grudziądzu - podsumował Kubicki.

W tej chwili sytuacja w Lechii zmienia się praktycznie z godziny na godzinę, raz przeważa jedna opcja, raz inna. Z wcześniej wymienianych polskich kandydatów trenerem Lechii nie będzie też Waldemar Fornalik, więc na placu boju został już tylko Tomasz Hajto, który w środę ma rozmawiać z właścicielami klubu. Wciąż prawdopodobna jest również opcja zatrudnienia trenera z zagranicy, wówczas Hajto mógłby zostać asystentem.

TOP 7 PIŁKARZY, KTÓRZY PO ZAKOŃCZENIU KARIERY PRACOWALI W LECHII


Więcej o:
Komentarze (8)
Kubicki: Nie jestem zainteresowany pracą w Lechii. Z Polaków faworytem Hajto
Zaloguj się
 • 1aniolg

  Oceniono 24 razy 20

  Jak może być normalnie w klubie, w którym role zarządczą pełnią menagerowie zawodników? To kogo ci zawodnicy słuchają. To jest normalne? Z takimi perspektywami pracy trenerskiej kto tu przyjdzie?

 • bu-shy

  Oceniono 18 razy 14

  Ej, odczepcie się od Tomka Hajty, to jedyny trener, który może zagwarantować Lechii LM!

  Oczywiście nie Ligę Mistrzów, tylko karton LM-ów ;)

 • zmijak

  Oceniono 10 razy 10

  Hajto? Na szlugi musi miec zamow.

 • loser666

  Oceniono 12 razy -2

  Tylko powrót Kafarskiego, tyle w temacie !!!

 • knokkelmann1

  Oceniono 10 razy -2

  jak dla mnie to już po lehji! niedługo zacznie się sprzedawanie tego o da się sprzedać i pojda sponsory skad przyszli.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX