Thorsten Fink kandydatem na trenera Lechii

Po karuzeli transferowej w Lechii Gdańsk przyszedł czas na karuzelę trenerską. Po zwolnieniu ze stanowiska szkoleniowca Joaquima Machado trwają zaawansowane poszukiwania jego zastępcy. Kandydatów jest wielu, jednym z nich jest m.in. Thorsten Fink.


Obserwuj nas na Twitterze - @ka_suchecki oraz @3miasto_sportpl

Waldemar Fornalik, Dariusz Kubicki i Tomasz Hajto. Właśnie te kandydatury w pierwszych dniach po zwolnieniu Machado miały największe szanse na objęcie stanowiska trenera Lechii. Gdy pierwsi dwaj przyznali, że nie rozpoczną pracy w Gdańsku, głośno zaczęto mówić ponownie o opcji zagranicznej. Sondowano ściągnięcie m.in. Huuba Stevensa, jednak z powodu zbyt wysokich oczekiwań finansowych od razu zrezygnowano z tego pomysłu. Teraz najbliżej poprowadzenia biało-zielonych jest Niemiec Thorsten Fink.

Czy to będzie Fink?

Fink to były piłkarz, który grał m.in. w Borussii Dortmund i Bayernie Monachium. W 2006 roku rozpoczął profesjonalną karierę trenerską. Najpierw prowadził młodzieżowe grupy Red Bull Salzburg, później został asystentem drużyny seniorskiej prowadzonej przez znanego szkoleniowca Giovanniego Trapattoniego. Prowadził również drużynę FC Basel, a ostatnio pracował na ławce Hamburger SV. W Hamburgu przepracował dwa lata. Został zwolniony we wrześniu 2013 roku, gdy prowadzony przez niego zespół przegrał w sześciu kolejkach trzy spotkania, w tym ostatnie z Borussią Dortmund 2:6 i notował doły niemieckiej Bundesligi.

Finka chwalili piłkarze, których prowadził. Rafael Van der Vaart przyznał, że Niemiec jest niezwykle pracowity i zmotywowany, by podnosić poziom gry swojego zespołu.

Hajto asystentem?

Wciąż w grze pozostaje Tomasz Hajto, który, tak jak informowaliśmy wczoraj spotka się w środę z władzami Lechii (ale, nie w Gdańsku tylko w Niemczech). Mówi się, że Hajto mógłby zostać asystentem doświadczonego niemieckiego trenera. Oprócz Finka rozważane są także jeszcze dwie zagraniczne opcje.

REKORD LECHII. JEDNO OKNO TRANSFEROWE - 20 NOWYCH PIŁKARZY! OTO ONI