Maciej Makuszewski: Sytuacja jest w tej chwili bardzo zła

- W tej chwili sytuacja jest bardzo zła. Musimy się jak najszybciej obudzić, podnieść z tego, nie chodzić ze spuszczoną głową. Musimy pokazać serce, charakter, wiarę. W niedzielę przed nami mecz ligowy i co? Trzeba się wreszcie wziąć za siebie i zacząć wygrywać - mówił po porażce ze Stalą Stalowa Wola w Pucharze Polki pomocnik Lechii Maciej Makuszewski.


Biało-zieloni skompromitowali się przegrywając w starciu z II-ligowcem 1:2 i tym samym zamykając sobie jedną z dróg do europejskich pucharów.

- Żaden zespół z ekstraklasy nie dopuszcza możliwości porażki z zespołem z niższej ligi. Każdy chyba wie, że w takich meczach ważne są stałe fragmenty gry. My straciliśmy bramkę po takim stałym fragmencie i potem było ciężko, musieliśmy gonić. Wkradają się delikatne nerwy i to rozegranie piłki nie jest już takie dokładne, jak powinno być - mówił po meczu Makuszewski w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl.

- Kiedy Stal prowadziła 1:0, ustawiła się na swojej połowie i czekała na kontrataki. Traciliśmy piłkę, traciliśmy siły, a czas leciał. Kiedy dostaliśmy drugą bramkę, było już naprawdę bardzo ciężko. Postawiliśmy wówczas wszystko na jedną kartę, ale nie udało się już dogonić rywala - tłumaczył piłkarz Lechii, który nie ukrywa, że zespół wpadł w potężny dołek.

- W tej chwili sytuacja jest bardzo zła. Musimy się jak najszybciej obudzić, podnieść z tego, nie chodzić ze spuszczoną głową. Musimy pokazać serce, charakter, wiarę. W niedzielę przed nami mecz ligowy i co? Trzeba się wreszcie wziąć za siebie i zacząć wygrywać - zaznaczył Makuszewski.

Po meczu piłkarze Lechii nasłuchali się niecenzuralnych słów od swoich kibiców. - Nie dziwię się im. Jadą taki szmat drogi, żeby zobaczyć swoją drużynę, jak awansuje do kolejnej rundy. Przegrywamy z zespołem grającym dwie ligi niżej. To jest niedopuszczalne. Nie ma absolutnie żadnego wytłumaczenia. Trzeba grać, odbudować jakoś wiarę kibiców w nas zwycięstwami. Tylko to jest w tej chwili najważniejsze - podsumował skrzydłowy Lechii.

W niedzielę piłkarze Lechii zmierzą się w Zabrzu z Górnikiem (godz. 15.30).

LECHIA NIE TYLKO KUPUJE, ALE I "CZYŚCI". LATEM ODESZŁO AŻ 19 PIŁKARZY!
{"mainEntityOfPage":{"url":"http://www.trojmiasto.sport.pl/sport-trojmiasto/1,111904,16701546,Maciej_Makuszewski__Sytuacja_jest_w_tej_chwili_bardzo.html","@type":"WebPage"},"articleBody":null,"headline":"Maciej Makuszewski: Sytuacja jest w tej chwili bardzo zła","datePublished":"2014-09-25T09:02:00Z","dateModified":"2014-09-25T09:08:14Z","articleSection":"sport-trojmiasto","description":"- W tej chwili sytuacja jest bardzo zła. Musimy się jak najszybciej obudzić, podnieść z tego, nie chodzić ze spuszczoną głową. Musimy pokazać serce, charakter, wiarę. W niedzielę przed nami mecz ligowy i co? Trzeba się wreszcie wziąć za siebie i zacząć wygrywać - mówił po porażce ze Stalą Stalowa Wola w Pucharze Polki pomocnik Lechii Maciej Makuszewski.","publisher":{"@type":"Organization","name":"www.trojmiasto.sport.pl","logo":{"url":"http://www.trojmiasto.sport.pl/logos/509.png","name":null,"width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"}},"author":{"url":null,"email":null,"name":"osa","@type":"Person"},"@context":"http://schema.org","@type":"NewsArticle","name":"Maciej Makuszewski: Sytuacja jest w tej chwili bardzo zła","image":[{"url":"https://bi.im-g.pl/im/9e/71/fc/z16544158V,Maciej-Makuszewski--Lechia-Gdansk.jpg","name":"Maciej Makuszewski, Lechia Gdańsk","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"},{"url":"https://bi.im-g.pl/im/92/0b/f7/z16190354V,Maciej-Makuszewski.jpg","name":"Maciej Makuszewski","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"},{"url":"https://bi.im-g.pl/im/36/74/fe/z16675894V,Lechia-Gdansk---Pogon-Szczecin-0-1--Z-prawej-Macie.jpg","name":"Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin 0:1. Z prawej Maciej Makuszewski","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"}]}