Sport.pl

Trener Górnika o meczu z Lechią: Wiemy o problemach Lechii, ale to zespół ekstraklasowy, co znaczy, że nie wolno go lekceważyć

Trener Górnika Zabrze Józef Dankowski przestrzega przed lekceważeniem Lechii, która ostatnio jest w wielkim kryzysie. Uważa, że zamieszanie z wyborem nowego trenera nie powinno aż tak bardzo odbić się na postawie drużyny, gdyż w składzie gdańszczan widzi kilku bardzo dobrych piłkarzy.
- Wiemy o problemach Lechii, ale to zespół ekstraklasowy, co znaczy, że nie wolno go lekceważyć. Gra tam wielu bardzo dobrych, klasowych zawodników, więc wspomniane zawirowania nie powinny zmniejszyć naszej czujności. Osiem z dwunastu punktów Lechia zdobyła w meczach wyjazdowych, strzelając w nich dziewięć goli, więc na pewno potrafią grać w piłkę. Przestrzegałbym wszystkich przed używaniem pojęcia "łatwy mecz", bo czeka nas - wręcz przeciwnie - twardy bój o ligowe punkty. Ale po tym, co widzę na treningach, mam prawo myśleć, że właśnie tak podejdziemy do tego spotkania - mówi Dankowski cytowany przez gornikzabrze.pl.

Górnik, w przeciwieństwie do Lechii, poradził sobie z rywalem w 1/16 finału Pucharu Polski (zwycięstwo 2:1 z Koroną Kielce), a przed tygodniem rozbił na wyjeździe 3:0 Podbeskidzie Bielsko-Biała.

- Stoimy na stanowisku, że szeroka kadra naszego zespołu spełnia pokładane w niej nadzieje. Piłkarze grający czy to przeciwko Podbeskidziu, czy z Koroną potwierdzili swoją przydatność do pierwszego zespołu. Niespodzianki? Najgorzej to grzebać przy czymś, co dobrze funkcjonuje. Jest dobrze, więc nie ma co kombinować. Jeśli zajdzie taka potrzeba, np. w trakcie jutrzejszego dnia, to raczej nie będziemy mieli problemów z obsadą którejś z pozycji. Ale jeśli będą jakieś retusze w składzie, to raczej drobne - przekonuje szkoleniowiec Górnika.

A czego Dankowski spodziewa się po składzie Lechii?

- Ostatnie mecze pokazały, że skład Lechii jest ustabilizowany i nie można się spodziewać jakichś wielkich niespodzianek. Myślę, że jeśli będą zmiany, to góra jedna czy dwie - podsumował trener zabrzan.

Więcej o:
Skomentuj:
Trener Górnika o meczu z Lechią: Wiemy o problemach Lechii, ale to zespół ekstraklasowy, co znaczy, że nie wolno go lekceważyć
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX