Nowy trener Lechii prawdopodobnie w poniedziałek

Po weekendzie do Gdańska przyjadą właściciele Lechii, którzy będą rozmawiać z przedstawicielami zarządu gdańskiego klubu i wyjaśniać wszelkie wątpliwości dotyczące tematu nowego trenera.


Jak dowiedziało się trojmiasto.sport.pl w poniedziałek w Gdańsku odbędzie się spotkanie prezesa zarządu Lechii z przedstawicielami większościowych akcjonariuszy, którzy przyjadą z Niemiec. Podczas spotkania omawiane będą nieścisłości między obiema stronami, które dotyczą powołania nowego trenera. Przypomnijmy, że zarząd z prezesem Dariuszem Krawczykiem na czele nie zgodził się na objęcie tego stanowiska przez Tomasza Hajtę, który porozumiał się już z właścicielami gdańskiego klubu (więcej o sprawie przeczytasz TUTAJ).

Większościowi akcjonariusze, którym zależy na poprawie sytuacji panującej w klubie, chcą osobiście poznać przesłanki, którymi kierował się zarząd. W nim do tej pory zasiadali prezes Dariusz Krawczyk oraz Andrzej Juskowiak, wiceprezes ds. sportowych, i Artur Waśkiewicz, wiceprezes ds. finansowych. Dowiedzieliśmy się, że Andrzej Juskowiak w najbliższym czasie przestanie jednak pracować w klubie. Dodatkowo Krawczyk jest coraz mniej bezkompromisowy i wszystko wskazuje na to, że ostatecznie Hajto pracował będzie w Gdańsku.

Jeśli rozmowy nie przyniosą oczekiwanych rezultatów, 6 października odbędzie się zebranie rady nadzorczej, która może zadecydować o zmianach w zarządzie. Wydaje się jednak, że obu stronom zależy na zażegnaniu konfliktu i wyciszeniu negatywnych emocji, które źle wpływają na pogrążoną w kryzysie drużynę.

Gdyby prezes Krawczyk nie zaprotestował w tygodniu przeciwko trenerowi Hajcie, były reprezentant Polski i piłkarz m.in. Schalke 04 w niedzielę poprowadziłby biało-zielonych w meczu przeciwko Górnikowi. Teraz jednak piłkarze zagrają pod wodzą duetu trenerskiego Tomasza Untona i Macieja Kalkowskiego. Początek spotkania o godz. 15.30. Mecz rozegrany zostanie w Zabrzu.

REKORD LECHII. JEDNO OKNO TRANSFEROWE - 20 NOWYCH PIŁKARZY! OTO ONI