Deleu: Skłamię, jeśli powiem, że mecz przeciwko Lechii nie jest dla mnie wyjątkowy

- Mógłbym powiedzieć, że nazwa ?Lechia? nie wzbudza już we mnie żadnych emocji, a do meczu z nią przygotowuję się jak do starcia z każdym innym przeciwnikiem. Ale to nieprawda. Skłamałbym, jeśli stwierdziłbym, że spotkanie z Lechią nie jest dla mnie wyjątkowe - mówi obrońca Cracovii Deleu, który w sobotę zagra przeciwko swojemu byłemu klubowi.


Deleu w gdańskim zespole spędził cztery sezony (grał w Lechii w latach 2010-2014). W tym czasie wyrósł na jednego z czołowych prawych obrońców w ekstraklasie i zyskał sympatię kibiców biało-zielonych swoim zaangażowaniem na boisku i pogodnym sposobem bycia. Szybko nauczył się języka polskiego i stał się piłkarzem, który miał niebagatelny wpływ na szatnię Lechii, łagodząc konflikty i integrując cały zespół.

Po zakończeniu sezonu 2013/2014 zarząd gdańskiego klubu podjął jednak decyzję o tym, że kontrakt Deleu, który wygasał 30 czerwca nie zostanie przedłużony. Po odejściu z Lechii Brazylijczyk dość długo nie mógł znaleźć sobie nowego pracodawcy. Ostatecznie na początku sierpnia zdecydował się podpisać roczną umowę z Cracovią. Choć jego nowa drużyna w obecnych rozgrywkach nie zachwyca (po 10 kolejkach "Pasy" są na 13. miejscu z dorobkiem 11 punktów), to Deleu absolutnie nie żałuje, że dołączył do zespołu Roberta Podolińskiego.

- Na pewno te wyniki, jakie do tej pory osiągamy, mogłyby być lepsze, ale wierzę, że to, co najgorsze, już za nami. Mam nadzieję, że takim przełomem był dla nas mecz poprzedniej kolejki, w którym w końcówce wygraliśmy w derbach Krakowa z Wisłą. To zwycięstwo dodało nam takiego pozytywnego kopa i czujemy się teraz dużo bardziej pewni siebie. Nie chce zabrzmieć arogancko, ale myślę, że tę pewność siebie pokażemy także na PGE Arenie, gdzie naszym celem jest pokonanie Lechii - mówi Deleu w rozmowie z trojmiasto.sport.pl.

Dla Deleu sobotnie spotkanie na gdańskim stadionie będzie bardzo wyjątkowe.

- Mógłbym powiedzieć, że nazwa "Lechia" nie wzbudza już we mnie żadnych emocji, a do meczu z nią przygotowuję się jak do starcia z każdym innym przeciwnikiem. Ale to nieprawda. Skłamałbym, jeśli stwierdziłbym, że spotkanie z Lechią nie jest dla mnie szczególne. Biało-zielonych zawsze będę miał w sercu, podobnie jak kibiców gdańskiej drużyny. Mam taką cichą nadzieję, że powitają mnie w Gdańsku ciepło. Na pewno nie przyjadę tu pełen żalu za to, że mnie już w Lechii nie chciano. Ja w sercu zachowuję tylko to, co było dobre - przyznaje Deleu.

Brazylijski obrońca Cracovii podkreśla również, że stara się śledzić, jak radzi sobie gdańska drużyna w tym sezonie. Unika jednak oceniania obecnej postawy lechistów.

- Jeśli tylko mam taką możliwość to oglądam, jak Lechia radzi sobie w tym sezonie. Nie chcę jednak oceniać jej obecnych wyników i formy zawodników. Tam zaszło tyle zmian, że miarodajna ocena tej drużyny na razie jest po prostu niemożliwa - przekonuje Deleu. - Na pewno jednak nie zlekceważymy żadnego z piłkarzy biało-zielonych. A dla mnie będzie przyjemnością móc zmierzyć się z moimi przyjaciółmi z Lechii - Marcinem Pietrowskim, Piotrkiem Wiśniewskim czy Rafałem Janickim. Utrzymuję z nimi regularny kontakt, często do siebie dzwonimy, a teraz będzie okazja zobaczyć się osobiście - kończy Brazylijczyk.

LECHIA NIE TYLKO KUPUJE, ALE I "CZYŚCI". LATEM ODESZŁO AŻ 19 PIŁKARZY!
{"mainEntityOfPage":{"url":"http://www.trojmiasto.sport.pl/sport-trojmiasto/1,111904,16748087,Deleu__Sklamie__jesli_powiem__ze_mecz_przeciwko_Lechii.html","@type":"WebPage"},"articleBody":null,"headline":"Deleu: Skłamię, jeśli powiem, że mecz przeciwko Lechii nie jest dla mnie wyjątkowy","datePublished":"2014-10-04T07:01:00Z","dateModified":"2014-10-04T07:18:37Z","articleSection":"sport-trojmiasto","description":"- Mógłbym powiedzieć, że nazwa ?Lechia? nie wzbudza już we mnie żadnych emocji, a do meczu z nią przygotowuję się jak do starcia z każdym innym przeciwnikiem. Ale to nieprawda. Skłamałbym, jeśli stwierdziłbym, że spotkanie z Lechią nie jest dla mnie wyjątkowe - mówi obrońca Cracovii Deleu, który w sobotę zagra przeciwko swojemu byłemu klubowi.","publisher":{"@type":"Organization","name":"www.trojmiasto.sport.pl","logo":{"url":"http://www.trojmiasto.sport.pl/logos/509.png","name":null,"width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"}},"author":{"url":null,"email":null,"name":"Konrad Marciński","@type":"Person"},"@context":"http://schema.org","@type":"NewsArticle","name":"Deleu: Skłamię, jeśli powiem, że mecz przeciwko Lechii nie jest dla mnie wyjątkowy","image":[{"url":"https://bi.im-g.pl/im/68/86/ff/z16746088V.jpg","name":null,"width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"},{"url":"https://bi.im-g.pl/im/61/86/ff/z16746081V.jpg","name":null,"width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"},{"url":"https://bi.im-g.pl/im/6c/86/ff/z16746092V.jpg","name":null,"width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"},{"url":"https://bi.im-g.pl/im/60/86/ff/z16746080V.jpg","name":null,"width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"}]}