Grupa Lotos zaniepokojona sytuacją w Lechii

Główny sponsor Lechii, Grupa Lotos, wyraził zaniepokojenie obecną sytuacją w gdańskim klubie. - Wydarzenia, które miały miejsce na przestrzeni ostatnich tygodni, mogą być powodem do osłabienia wizerunku i niekorzystnego odbioru społecznego. Zależy nam na jak najszybszej naprawie tego stanu rzeczy - przeczytać możemy w oświadczeniu Jowity Twardowskiej, która z ramienia Lotosu zasiada w Radzie Nadzorczej spółki Lechia.


Wczoraj podczas posiedzenia Rady Nadzorczej odwołanych zostało dwóch członków zarządu - wiceprezes ds. sportowych Andrzej Juskowiak oraz wiceprezes ds. finansowych Artur Waśkiewicz. Rezygnację złożył również prezes Dariusz Krawczyk - przedstawiciel akcjonariuszy mniejszościowych, a bezpośrednią przyczyną było odwołanie Waśkiewicza, którego Krawczyk bardzo cenił (więcej - TUTAJ).

W związku z ostatnimi wydarzeniami w Lechii (m.in. zamieszaniem z wyborem nowego trenera oraz wewnętrznymi niesnaskami w kierownictwie klubu) oświadczenie wydała Dyrektor ds. Komunikacji i CSR Grupy Lotos Jowita Twardowska, która z ramienia firmy jest członkiem Rady Nadzorczej klubu. Oto jego treść:

"LOTOS, główny sponsor drużyny Lechii Gdańsk, wyraża swoje zaniepokojenie sytuacją w Klubie. Wydarzenia, które miały miejsce na przestrzeni ostatnich tygodni, mogą być powodem do osłabienia jego wizerunku i niekorzystnego odbioru społecznego. Zależy nam na jak najszybszej naprawie tego stanu rzeczy, gdyż angażujemy się tylko w projekty, które pozytywnie kojarzą markę LOTOS.

Z Lechią od początku zakładaliśmy długofalową współpracę i budowanie silnej więzi na wielu płaszczyznach. Stawiamy drużynie ambitne cele, ale wspierając ją staramy się równocześnie dbać o jej przyszłość i budować silny związek z regionem. Jednym z najlepszych tego przykładów jest stworzenie wspólnie z klubem największego na Pomorzu i unikatowego w Polsce programu społeczno-sportowego "Biało-zielona przyszłość z LOTOSEM". 

Uznając w pełni prawa głównego akcjonariusza do wpływania na wybór kierunków działania, liczymy, że będzie miał na uwadze rozwój sportowy i biznesowy Klubu, a także dobro społeczne, jakim jest Lechia dla mieszkańców Gdańska, wielu pokoleń kibiców i naszego regionu. Wierzymy, że dzięki dialogowi i poszanowaniu zdania wszystkich, którym zależy na silnej Lechii, uda się wspólnie wypracować strategię działania, która pozwoli na ustabilizowanie sytuacji w klubie i osiąganie licznych sukcesów sportowych przy poszanowaniu interesów wszystkich stron."

Grupa Lotos strategicznym sponsorem Lechii jest od listopada 2010 roku. Obecna umowa obowiązuje do lipca 2016 roku. Oprócz sponsoringu pierwszego zespołu, finansuje również nastawiony na szkolenie dzieci i młodzieży projekt "Biało-zielona przyszłość z Lotosem" w ramach którego otworzono 14 zamiejscowych ośrodków Akademii Piłkarskiej Lechii Gdańsk na terenie całego województwa pomorskiego.

TOP 7 PIŁKARZY, KTÓRZY PO ZAKOŃCZENIU KARIERY PRACOWALI W LECHII