Tomasz Hajto następcą byłego szkoleniowca Arki? Kandydatem też Bogusław Baniak

Tomasz Hajto, który przymierzany był do roli trenera Lechii Gdańsk, może zastąpić w Miedzi Legnica zwolnionego po ostatniej kolejce ligowej Wojciecha Stawowego. Co więcej, w kręgu zainteresowań klubu z Legnicy jest także Bogusław Baniak.
Stawowy rozstał się z Miedzią w poniedziałek. Trzy dni wcześniej Miedź przegrała kolejne spotkanie w I lidze - 0:1 z Chojniczanką Chojnice - i spadła na przedostatnie miejsce w tabeli. Postawa drużyny pod wodzą Stawowego bardzo rozczarowywała działaczy, którzy za cel postawili walkę o ekstraklasę. Tymczasem legniczanie wygrali zaledwie dwa mecze na jedenaście możliwych.

Jak informuje "Przegląd Sportowy" Miedź miałby przejąć Hajto, który przymierzany był na szkoleniowca Lechii. Jednak wokół jego osoby rozpętała się w gdańskim klubie istna burza. Na kandydaturę Hajty nie chcieli zgodzić się mniejszościowi akcjonariusze z prezesem Dariuszem Krawczykiem na czele. Z kolei przedstawiciele właściciela klubu forsowali właśnie kandydaturę byłego szkoleniowca Jagiellonii Białystok. Wywołało to szereg wzajemnych oskarżeń, w wyniku czego doszło do sporych zmian wewnątrz klubu (więcejtutaj).

Zdaniem "PS" Hajto byłby idealnym kandydatem na trenera Miedzi, gdyż lubi grę ofensywną i ma silny charakter. Kontrkandydatem Hajty jest Baniak, który niedawno spotkał się z działaczami... Arki, gdzie rozmawiał o ewentualnej pracy w Gdyni. Ale spotkanie z kierownictwem gdyńskiego klubu miało roboczy charakter i do żadnych konkretów nie doszło. Według naszych informacji Miedź kontaktowała się z Hajtą jednak do żadnych porozumień nie doszło, gdyż były reprezentant Polski czeka na rozwój wydarzeń w Gdańsku.

Wspomniany wcześniej Stawowy nie ma dobrej passy. W maju został zwolniony z Cracovii. Wcześniej przez prawie dwa lata (czerwiec 2006 - kwiecień 2008) prowadził Arkę. Potem także Górnika Łęczna i GKS Katowice.

ZWOLNIONY Z LECHII MAREK SZUTOWICZ: ZA MACHADO ZOSTAŁO DUŻO SPIEPRZONE
{"mainEntityOfPage":{"url":"http://www.trojmiasto.sport.pl/sport-trojmiasto/1,111904,16771073,Tomasz_Hajto_nastepca_bylego_szkoleniowca_Arki__Kandydatem.html","@type":"WebPage"},"articleBody":null,"headline":"Tomasz Hajto następcą byłego szkoleniowca Arki? Kandydatem też Bogusław Baniak","datePublished":"2014-10-09T06:02:00Z","dateModified":"2014-10-09T06:45:00Z","articleSection":"sport-trojmiasto","description":"Tomasz Hajto, który przymierzany był do roli trenera Lechii Gdańsk, może zastąpić w Miedzi Legnica zwolnionego po ostatniej kolejce ligowej Wojciecha Stawowego. Co więcej, w kręgu zainteresowań klubu z Legnicy jest także Bogusław Baniak.","publisher":{"@type":"Organization","name":"www.trojmiasto.sport.pl","logo":{"url":"http://www.trojmiasto.sport.pl/logos/509.png","name":null,"width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"}},"author":{"url":null,"email":null,"name":"piw, such","@type":"Person"},"@context":"http://schema.org","@type":"NewsArticle","name":"Tomasz Hajto następcą byłego szkoleniowca Arki? Kandydatem też Bogusław Baniak","image":null}