Prezes Pomorskiego Związku Piłki Nożnej nie jest już akcjonariuszem Lechii

Radosław Michalski przestał być jednym z akcjonariuszy Lechii Gdańsk. Prezes Pomorskiego Związku Piłki Nożnej sprzedał swoje udziały.


Michalski był jednym z udziałowców Lechii, który posiadał akcje serii A, które nabył w 2009 roku. W sumie miał ich 50 tysięcy, a każda kosztowała 10 groszy.

To drugi przypadek, kiedy jeden z dotychczasowych akcjonariuszy zdecydował się odsprzedać swoje akcje. Wcześniej uczynił to Andrzej Kuchar, który był większościowym udziałowcem gdańskiego klubu.

Michalski swoje akcje zbył na rzecz Piotra Zejera, który jest prezesem Stowarzyszenia Kibiców Lechii "Lwy Północy".

- Zrobiłem to dla czystości sytuacji. Przepisy UEFA nie zabraniają, aby łączyć funkcje prezesa okręgu z posiadaniem akcji klubu piłkarskiego. Jednak opinie prawników nie były już jednoznaczne. Jedni ze statutu okręgu potrafili potwierdzić, że nie ma konfliktu interesów, inni dowodzili czegoś innego. Dlatego zdecydowałem się na sprzedanie akcji, aby nie było już tego typu wątpliwości - podkreśla Michalski w rozmowie z portalem trojmiasto.pl.

LECHIA NIE TYLKO KUPUJE, ALE I "CZYŚCI". LATEM ODESZŁO AŻ 19 PIŁKARZY!
{"mainEntityOfPage":{"url":"http://www.trojmiasto.sport.pl/sport-trojmiasto/1,111904,16774588,Prezes_Pomorskiego_Zwiazku_Pilki_Noznej_nie_jest_juz.html","@type":"WebPage"},"articleBody":null,"headline":"Prezes Pomorskiego Związku Piłki Nożnej nie jest już akcjonariuszem Lechii","datePublished":"2014-10-09T10:03:00Z","dateModified":"2014-10-09T10:08:46Z","articleSection":"sport-trojmiasto","description":"Radosław Michalski przestał być jednym z akcjonariuszy Lechii Gdańsk. Prezes Pomorskiego Związku Piłki Nożnej sprzedał swoje udziały.","publisher":{"@type":"Organization","name":"www.trojmiasto.sport.pl","logo":{"url":"http://www.trojmiasto.sport.pl/logos/509.png","name":null,"width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"}},"author":{"url":null,"email":null,"name":"kom","@type":"Person"},"@context":"http://schema.org","@type":"NewsArticle","name":"Prezes Pomorskiego Związku Piłki Nożnej nie jest już akcjonariuszem Lechii","image":[{"url":"https://bi.im-g.pl/im/93/5f/ca/z13262739V,Radoslaw-Michalski--prezes-Pomorskiego-Zwiazku-Pil.jpg","name":"Radosław Michalski, prezes Pomorskiego Związku Piłki Noznej","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"},{"url":"https://bi.im-g.pl/im/83/5f/ca/z13262723V,Radoslaw-Michalski.jpg","name":"Radosław Michalski","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"},{"url":"https://bi.im-g.pl/im/bd/be/c1/z12697277V,PGE-Arena.jpg","name":"PGE Arena","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"},{"url":"https://bi.im-g.pl/im/ac/be/c1/z12697260V,Ze-wzgledu-na-koronawirus-Stadion-Energa-bedzie-po.jpg","name":"Ze względu na koronawirus Stadion Energa będzie podczas najbliższych meczów Lechii pusty","width":null,"height":null,"datePublished":null,"@type":"ImageObject"}]}