Super Express: Pawłowski wśród najbardziej przepłacanych piłkarzy

PRZEGLĄD PRASY. Super Express przygotował zestawienie najbardziej przepłacanych zawodników T-Mobile Ekstraklasy. W gronie dziesięciu piłkarzy znalazł się gracz Lechii Gdańsk Bartłomiej Pawłowski.


Wysokie gaże i brak miejsca w składzie... tak niestety wygląda sytuacja kilku piłkarzy występujących na polskich boiskach. Choć z pewnością każdy z nich stara się grać jak najlepiej, to jednak ich "dokonania" nie umknęły dziennikarzom Super Expressu, którzy zajrzeli im do portfeli i wybrali "dziesiątkę" najbardziej przepłacanych zawodników.

Na pierwszym miejscu z milionową pensją rocznie uplasował się Helio Pinto z Legii Warszawa. 33 mecze i tylko sześć goli w momencie, kiedy zawodnik do stolicy przychodził jako piłkarz mający dawać jakość. Drugi w zestawieniu jest również piłkarz mistrzów Polski Arkadiusz Piech, który za rok "gry" inkasuje 600 tys. zł. Jednak były napastnik Zagłębia Lubin występuje głównie w rezerwach Legii.

W zestawieniu znalazł się również piłkarz gdańskiego klubu. Choć większość z 20 nowych piłkarzy do Lechii przyszło na zasadach wypożyczenia i za grę w polskiej lidze wciąż płacą im macierzyste kluby, to według dziennikarzy tabloidu jeden z zawodników zasługuje na miejsce na liście przepłacanych piłkarzy. Jest nim Bartłomiej Pawłowski, który do Gdańska trafił z hiszpańskiej Malagi, jednak nad polskie morze dotarł przez Widzew Łódź, z którego został wytransferowany do biało-zielonych. Pomocnik kosztował Lechię 400 tys. euro, choć w pewnym momencie do Gdańska dotarły informacje z Łodzi, z których wynikało, że piłkarz kosztował będzie nawet o 200 tys. euro więcej, wszystko w wyniku opóźnienia w dokonaniu przelewu przez Lechię (czytaj więcej TUTAJ). Okazało się jednak, że gdańska strona wszystkich formalności dopełniła, o czym zapewniali byli członkowie zarządu Lechii Dariusz Krawczyk oraz Andrzej Juskowiak. Ostatnio potwierdzili to także przedstawiciele niemieckiego właściciela klubu Maciej Bałaziński oraz Adam Mandziara. Według informacji trojmiasto.sport.pl Lechia szykuje pozew przeciwko łódzkiemu klubowi, aby chronić wizerunek spółki.

Wracając jednak do rankingu najbardziej przepłacanych piłkarzy, właśnie Pawłowski z pensją niemal pół miliona złotych rocznie zajmuje szóstą pozycję. Choć nie jest to najwyższa pensja w Lechii, to jednak osiem rozegranych spotkań (tylko trzy w pełnym wymiarze) i zero strzelonych goli z pewnością niepokoi. Dodatkowo gdy Pawłowski już znalazł się na boisku, często oceniany był jako jeden z najgorszych z zespołu.

Więcej o rankingu przeczytasz TUTAJ.

NIEGRAJĄCY LECHIŚCI. JEST ICH JUŻ CAŁA JEDENASTKA