Były piłkarz Lechii Ivans Lukjanovs przypomniał się w Rosji. Dwie piękne bramki! [WIDEO]

Po dłuższej przerwie o swoim istnieniu przypomniał były piłkarz Lechii Ivans Lukjanovs. Łotysz gra obecnie w zespole II ligi rosyjskiej Volgar Astrachań i w ostatni weekend zdobył dwa gole w meczu z FK Tosno. Oba bardzo ładne.

Lukjanovs spędził w Lechii trzy sezony, opuścił Gdańsk pod koniec maja 2012 roku. W biało-zielonych barwach rozegrał w sumie 88 meczów (liga + Puchar Polski) i zdobył siedem goli.

Po odejściu z Lechii wiodło mu się średnio. Najpierw trafił do ukraińskiego Metalurga Zaporoże, potem zaliczył pierwszą przygodę z Volgarem Astrachań, a następnie przeniósł się do innego rosyjskiego klubu Rotoru Wołgograd. W tych zespołach strzelił przez dwa lata raptem trzy gole. Przed obecnym sezonem wrócił do Volgaru i już w tej chwili ma w dorobku trzy bramki, co oznacza jego najlepszy indywidualny wynik od momentu opuszczenia ojczyzny (do Lechii przeniósł się ze Skonto Ryga w 2009 roku).

Lukjanovs w meczu z FK Tosno najpierw otworzył wynik cudownym strzałem z ok. 20 m, a kilkanaście minut później ładnym uderzeniem w długi róg sfinalizował błyskawiczną kontrę swojego zespołu. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Volgaru 4:2, a dwie pozostałe bramki dla zwycięzców były równie ładnej urody co trafienia Łotysza.

Po tym zwycięstwie Volgar awansował w tabeli II ligi na 9. miejsce (24 pkt - awans uzyskują dwa najlepsze zespoły, dwa kolejne grają w barażach). Prowadzi Anży Machaczkała (33 pkt), przed Kryliami Sowietow i Tomem Tomsk (po 32).

Skrót meczu FK Tosno - Volgar Astrachań (gole Lukjanovsa od 0:05 i od 0:34)