Sport.pl

Lechia najlepsza w ekstraklasie

Lechia Gdańsk podczas uroczystej gali Fair Play 2014 otrzymała tytuł najlepszego klubu w kategorii organizacji meczów piłkarskich.


Podczas Gali Fair Play 2014 połączonej z XIV edycją konferencji "Bezpieczny stadion" Lechia otrzymała nagrodę niemającego sobie równych w eEkstraklasie klubu w kategorii wzorowej organizacji meczów piłkarskich w ramach rozgrywek w sezonie 2013/2014.

Nie przyznawano w tej kategorii miejsc drugiego i trzeciego.

- To wyróżnienie jest pięknym docenieniem naszej pracy - mówi dyrektor Działu Organizacyjnego Lechii Gdańsk Tomasz Motyka. - Naszą rolą jest przygotować każdy mecz tak, żeby było to przyjazne dla kibiców widowisko sportowe. Mamy piękny stadion, który spełnia najwyższe wymogi bezpieczeństwa, mamy wykwalifikowaną kadrę w klubie i profesjonalnego partnera - firmę ochroniarską Taurus, i te wszystkie czynniki składają się na nasz sukces, z którego jesteśmy dumni.

Przed galą przedstawiciele klubów wzięli udział w XIV edycji konferencji "Bezpieczny stadion". Odbyły się w jej trakcie dwa panele dyskusyjne. Pierwszy dotyczył systemu organizacji i bezpieczeństwa meczów piłki nożnej oraz oceny bieżącej sytuacji i kierunków na przyszłość. W tym panelu udział wzięli m.in.: prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek, komendant główny policji Marek Działoszyński oraz Adam Giersz z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Drugi panel dotyczył dobrych praktyk oraz omówienia bieżących problemów i współpracy organizatorów meczów z policją. Konferencja odbyła się pod patronatem Komendy Głównej Policji, Ministerstwa Sprawiedliwości, Ministerstwa Sportu i Turystki oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Jest to już kolejna nagroda gdańskiego klubu. Przed rokiem podczas konferencji w Kielcach Lechia znalazła się w gronie wyróżnionych za wdrożenie programu "Stewarding - najwyższa jakość organizacji imprez".

TYLKO U NAS. Adam Mandziara: Krawczyk prowadzi grę. Ale Lechia jest w dobrych rękach


Więcej o: