Rafał Janicki powołany przez Adama Nawałkę

Po wielu meczach rozegranych w kadrze młodzieżowej reprezentacji Polski stoper Lechii Gdańsk Rafał Janicki w końcu otrzymał powołanie od Adama Nawałki do drużyny seniorskiej na mecze z Gruzją i Szwajcarią.


Piłkarze Lechii nie mają szczęścia do gry w seniorskiej reprezentacji Polski. Powołania do Gdańska spływają niezwykle rzadko, a najwięcej występów w kadrze miał w latach 50. Roman Korynt, który w biało-czerwonych barwach zagrał 33 razy. Jedyną bramkę gracza występującego w Lechii dla reprezentacji zdobył Alfred Kokot (1949 rok).

W kadrze zagrało także 8 innych zawodników, w tym m.in. Łukasz Trałka, Sebastian Małkowski i Hubert Wołąkiewicz.

W ostatnim czasie powołanie otrzymywali Piotr Brożek i Paweł Dawidowicz, jednak nie udało się im wejść na boisko.

Na mecz eliminacji mistrzostw Europy 2016 z Gruzją (14 listopada o godz. 18.00) oraz towarzyskie spotkanie ze Szwajcarią (18 listopada we Wrocławiu) powołanie otrzymał wielokrotny reprezentant drużyn młodzieżowych Rafał Janicki.

Janicki w tym sezonie zagrał w 13 meczach Lechii w ekstraklasie, zawsze rozgrywał pełne 90 minut.

- Na pewno odbieram to jako swego rodzaju kolejny krok w przygodzie z piłką. Będę mógł od środka zobaczyć jak to wygląda poziom wyżej. Każdy chciałby na własnej skórze tego doświadczyć. Pojadę tam przede wszystkim po naukę i będę mógł przekonać się ile jeszcze brakuje mi do tych najlepszych. Na pewno będę podpatrywać Kamila Glika i Łukasza Szukałę. Moim celem przed wyjazdem jest nauka. Każdy trening, każdy mecz oglądany przeze mnie na tym poziomie to okazja do rozwoju. Liczę, że wrócę ze zgrupowania z bagażem nowych doświadczeń. Co będzie później? Czas pokaże, wszystko zależy od wyborów selekcjonera - powiedział o swoim powołaniu Janicki w rozmowie z portalem Łączy Nas Piłka.

Oprócz Janickiego z ligi polskiej Nawałka powołał Łukasza Brozia, Tomasza Jodłowca, Michała Żyrę, Michała Kucharczyka (wszyscy Legia Warszawa), Sebastiana Milę (Śląsk Wrocław), Karola Linettego (Lech Poznań) i Macieja Gajosa (Jagiellonia Białystok).

SUSHI, WOŁOWINKA I ZUPA Z KRWI. KUCHNIA PIŁKARZY LECHII GDAŃSK