Wernze dla Kickera: Reprezentuję syna, udziałowca Lechii

Nie cichnie burza wokół Lechii Gdańsk. Kolejne zamieszanie wynika z ostatnich słów przedstawianego jako właściciela klubu Franza Josefa Wernze, który w niemieckim Kickerze tłumaczy, że w Lechii reprezentuje swojego syna, który ma udziały w spółce zarządzającej klubem.


Gdy wydawało się, że w Lechii skończyły się problemy związane z działalnością klubu i jego strukturami, spore zamieszanie wywołał artykuł Romana Kołtonia na portalu Polsatsport.pl (czytaj więcej TUTAJ). W publikacji dziennikarz powołał się na wypowiedź Franza Josefa Wernze w niemieckim magazynie "Kicker", gdzie zdradził, że w Lechii reprezentuje jedynie swojego syna Philippa.

- Jestem członkiem Rady Nadzorczej i reprezentuje mojego syna, który ma udziały w spółce, która jest w grupie mającej 73 procent udziałów w Lechii - powiedział Wernze dla Kickera z dnia 10 listopada 2014.

"Kicker" to ceniony ponadstustronnicowy niemiecki magazyn, który wychodzi dwa razy w tygodniu. Poniedziałkowe wydanie ma nakład ponad 200 tys. egzemplarzy. Sprawie Lechii poświęcono w magazynie całą stronę.

Kto rządzi Lechią?

Jak te słowa mają się do przedstawiania Wernze w Polsce jako głównego właściciela gdańskiego klubu? Według informacji zamieszczonych w oficjalnych dokumentach Lechii ostatnim podmiotem w strukturach inwestorskich jest Grupa ETL, której właścicielem jest właśnie Franz Josef Wernze.

Oto grafika, która prezentuje w najprostszy sposób zależności inwestorskie w Lechii:Prezesem Lechia Investments Sp. z o.o. jest Maciej Bałaziński, prezes Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk S.A. W firmie W&C Vermogensverwaltung AG swoje udziały ma m.in. Roger Wittmann. Franz Josef Wernze jest natomiast właścicielem ETL Grupe.

Stanowisko Lechii Gdańsk

- Tak jak już wielokrotnie mówiliśmy właścicielem Lechii Gdańsk jest Franz Josef Wernze. Syn pana Wernze, Philip jest natomiast właścicielem spółki Advancesport, która współpracuje z Lechią. To Spółka Advancesport finansowała m.in. zimowe transfery we współpracy z panem Wernze - mówi trojmiasto.sport.pl Maciej Bałaziński, Przewodniczący Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk.

MIELI BYĆ GWIAZDAMI W EKSTRAKLASIE. I BŁYSZCZĄ. ALE W III LIDZE