Sport.pl

Piotr Wiśniewski: Chłopaki muszą zrozumieć, w jakim są klubie. Gdańsk i nasi kibice nie zasługują na taką kopaninę

- Po ostatnim meczu z Koroną nie ma żadnego pozytywu, nawet walki za bardzo nie było. Nie widziałem, żeby była wyrywana trawa, żeby przeciwnicy leżeli na murawie po starciach z nami. Pod tym względem musi być poprawa, chłopaki muszą zrozumieć, w jakim są klubie, Gdańsk i nasi kibice zasługują na coś więcej niż taka kopanina - mówi piłkarz Lechii Piotr Wiśniewski.


Wiśniewski to najstarszy piłkarz w kadrze Lechii (32 lata) i obok Mateusza Bąka oraz Marcina Pietrowskiego zawodnik z najdłuższym stażem w gdańskim klubie. Dlatego wraz z Bąkiem został oddelegowany na środowe spotkanie przedstawicieli władz klubu, trenera oraz piłkarzy z kibicami. Ci mieli wiele pretensji o to, co dzieje się w klubie, oberwało się również samym zawodnikom.

- Rzeczywiście, atmosfera podczas spotkania była napięta, ale nie ma co się dziwić. Nasze wyniki są bardzo słabe, dlatego kibice są na nas bardzo źli. Ze swojej strony chcemy grać jak najlepiej, jedyny sposób na poprawę nastrojów to zwycięstwa. W najbliższych czterech meczach musimy uzbierać jak najwięcej punktów, a potem będziemy się martwić, co na wiosnę - podkreśla Wiśniewski, który wraz z Bąkiem i innymi doświadczonymi piłkarzami ma odpowiadać za podniesienie morale zespołu po fatalnych ostatnich meczach, szczególnie tym z Koroną Kielce (porażka na PGE Arenie 1:2).

- Sami nie wiemy, co o tym wszystkim myśleć, nie ma już żadnych wymówek. Ciężko usprawiedliwiać to nasze granie, które wygląda naprawdę źle, nie wiem, co mam powiedzieć. Na kolejne mecze trzeba po prostu wyjść i zapierdzielać. Po ostatnim meczu z Koroną nie ma żadnego pozytywu, nawet walki za bardzo nie było. Nie widziałem, żeby była wyrywana trawa, żeby przeciwnicy leżeli na murawie po starciach z nami. Pod tym względem musi być poprawa, chłopaki muszą zrozumieć, w jakim są klubie, z jakimi aspiracjami. Gdańsk i nasi kibice zasługują na coś więcej niż taka kopanina - zaznacza Wiśniewski i dodaje:

- W tej chwili musimy z "Bączkiem" i starszymi zawodnikami starać się to poukładać, bo jeżeli my sami sobie nie pomożemy, to nikt z zewnątrz nam nie pomoże. Na pewno trzeba dużo ze sobą rozmawiać, żeby na treningach każdy zasuwał, żeby nie było marudzenia i - przede wszystkim - żeby przed samymi meczami była wyjątkowa mobilizacja. Cały czas wierzę w tę drużynę i chciałbym wierzyć, że jesteśmy w stanie podnieść się jeszcze w tym roku i zdobyć jak najwięcej punktów. Bo sytuacja w tabeli jest nieciekawa - przyznaje pomocnik Lechii.

Wiśniewski niedawno przedłużył kontrakt z klubem do czerwca 2016 roku, choć jeszcze kilka miesięcy temu zastanawiał się, czy jest w Gdańsku jeszcze potrzebny.

- Bardzo chciałbym skończyć w Lechii moją przygodę z piłką. Jestem w jednym klubie tyle lat, to mój dom, jestem szczęśliwy, że mogę tu grać. Szkoda tylko, że to przedłużenie kontraktu nastąpiło w momencie, kiedy drużyna gra poniżej poziomu i sytuacja jest bardzo napięta. Miałem jakiś czas temu chwile zwątpienia, nie wiedziałem, czy jeszcze na coś się tu przydam. Myślałem, że może będę musiał opuścić Lechię. W chwili obecnej czuję się potrzebny i czuję, że dużo ode mnie zależy, nie tylko sportowo, ale i w szatni - podkreśla Wiśniewski.

Lechia, aby utrzymać rytm meczowy w czasie przerwy na spotkania reprezentacji, rozegra w piątek w Bydgoszczy sparing z Zawiszą (godz. 12.30).

- Po takim blamażu jak z Koroną, chciałbym, żeby kolejny mecz ligowy był jak najszybciej, za trzy dni. Żeby jak najszybciej zmazać plamę. No, ale jest przerwa i trzeba ją jak najlepiej wykorzystać - podsumowuje "Wiśnia".

Kolejne spotkanie ligowe Lechia rozegra w niedzielę 23 listopada - z Jagiellonią Białystok (PGE Arena, godz. 15.30).

SUSHI, WOŁOWINKA I ZUPA Z KRWI. KUCHNIA PIŁKARZY LECHII GDAŃSK


Więcej o:
Komentarze (1)
Piotr Wiśniewski: Chłopaki muszą zrozumieć, w jakim są klubie. Gdańsk i nasi kibice nie zasługują na taką kopaninę
Zaloguj się
  • ttoorroo05

    Oceniono 4 razy 2

    Stara spiewka na okraglo.A kopacze sie smieja,i dalej kiboli dymaja.(czyt.-doja z pieniedzy)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX