Druga porażka reprezentacji Polski do lat 18 z Anglią [ZDJĘCIA]

Prowadzona przez Rafała Janasa reprezentacja Polski do lat 18 po raz drugi przegrała z rówieśnikami z Anglii. W sobotę w Gdyni biało-czerwoni przegrali 2:3, w poniedziałek w towarzyskim spotkaniu w Gdańsku ulegli Anglikom aż 1:4.
Podobnie jak w sobotnim spotkaniu także w meczu rewanżowym prowadzenie objęli Polacy. Bramkę na 1:0 strzelił Kevin Pytlik, popisując się dokładnym mocnym uderzeniem z ponad 20 metrów. Po bramce Polaków gole zdobywali już jednak tylko Anglicy. Minutę po bramce Pytlika wyrównał gwiazdor Anglików Dominic Solange, który mimo młodego wieku zdążył już zagrać w Lidze Mistrzów w barwach Chelsea Londyn.

Tuż po wznowieniu gry po przerwie Anglicy dołożyli kolejne dwie bramki. Najpierw z rzutu wolnego Mateusza Lisa zaskoczył Ryan Ledson, a minutę później po raz trzeci polskiego bramkarza pokonał Sheyi Ojo, wykorzystując rzut karny podyktowany na nim po faulu Lisa. W 71. minucie Ojo zdobył czwartego gola dla reprezentacji Anglii, ustalając wynik spotkania.

W końcowych minutach szansę na zmniejszenie strat miał jeszcze Michał Walski, ale po jego strzale z rzutu wolnego piłka odbiła się od słupka angielskiej bramki.

Polska - Anglia 1:4 (1:1)

Bramki: Pytlik (10.) - Solanke (11.), Ledson (50.), Ojo (52. karny, 70.)

Polska: Lis - Pytlik (86. Jarosz), Walczak Ż, Chruściel, Olczyk - Piechowiak (85. Skowron), Karbowy (54. Purzycki), Jagiełło, Cieślik (54. Walski), Żmijewski (46. Madrysz) - Skrzecz (74. Krauz)

Anglia: Howes - Connoly (71. Walker-Peters), Moore, Clarke-Salter Ż, Lowe - Ledson (70. Maitland-Niles), Walsh, Onomah (82. Sims), Ojo (82. Rashford) - Armstrong (57. Ahearne-Grant), Solanke