Dwaj byli lechiści wyrzuceni z drużyny. Przyszli na trening pod wpływem alkoholu

Dwaj byli piłkarze Lechii Gdańsk, Sebastian Małkowski oraz Robert Hirsz, zostali wyrzuceni z drużyny I-ligowej Drutex-Bytovii. Powodem rozwiązania umów z piłkarzami był fakt, iż na poniedziałkowym treningu obaj stawili się pod wpływem alkoholu.
Hirsz to wychowanek Lechii, który grał w niej nieprzerwanie do 2009 roku i w barwach gdańskiej drużyny wystąpił w dwóch meczach w ekstraklasie. Po odejściu z Lechii grał w cypryjskim APÉP Kyperounta, Bałtyku Gdynia, Kaszubii Kościerzyna, a od sezonu 2012/2013 w Bytovii, z którą w ubiegłym sezonie wywalczył historyczny awans na zaplecze ekstraklasy.

Małkowski z kolei w barwach Lechii grał od 2009 do 2013 roku (wystąpił w 36 meczach ekstraklasy, jako piłkarz biało-zielonych zagrał także w towarzyskim meczu reprezentacji Polski z Litwą w 2011 roku). Przed rozpoczęciem rundy wiosennej sezonu 2013/2014 stracił miejsce w pierwszym zespole Lechii i zdecydował się odejść do Bytovii.

W poniedziałek kontrakty obu zawodników z klubem z Bytowa zostały rozwiązane.

- Zawodnicy przybyli na poniedziałkowy poranny trening pod wpływem alkoholu. Nie będziemy tolerować takich zachowań - przyznał menedżer Bytovii Rafał Gierszewski.

- Piłkarze złamali warunki kontraktu i zostali zobowiązani do rozliczenia się ze sprzętu i opuszczenia naszego klubu - dodał prezes klubu Janusz Wiczkowski.

SUSHI, WOŁOWINKA I ZUPA Z KRWI. KUCHNIA PIŁKARZY LECHII GDAŃSK