Przerwany mecz Lechii z Piastem

Mecz Lechii Gdańsk z Piastem Gliwice po ok. godzinie gry został przerwany na kilkanaście minut. Przyczyną był pokaz pirotechniczny w wykonaniu kibiców Lechii. Sędzia Krzysztof Jakubik nakazał piłkarzom zejście do szatni.
Ok. 60. minuty kibice Lechii zaprezentowali oprawę. Na wielkim płótnie przedstawiono kibiców, którzy zapalają race, a na płocie zawisł transparent z napisem "Bierzcie i odpalajcie z tego wszyscy". Za chwilę na sektorze zapłonęło kilkadziesiąt rac, których dym kompletnie zasnuł boisko. Sędzia Jakubik natychmiast przerwał spotkanie, ale piłkarze początkowo zostali na murawie. Jednak po chwili nakazał zawodnikom zejście do szatni. Po kilkunastu minutach w porozumieniu z delegatem PZPN na to spotkanie postanowił wznowić spotkanie, ale z zastrzeżeniem, że kolejna tego typu sytuacja doprowadzi do ostatecznego przerwania i zakończenia meczu. Na szczęście nic takiego nie miało miejsca, Lechia wygrała spotkanie 3:1.