Sport.pl

Mateusz B±k: Piotru¶ Wi¶niewski naszym gwiazdorem

- Ta wygrana nie przyszła nam łatwo, bo w naszej ekstraklasie żaden mecz nie jest łatwy. Chwała jednak dla chłopaków, a przede wszystkim dla Piotrusia Wi¶niewskiego, który strzelił hat-tricka i jest naszym gwiazdorem - przyznał po spotkaniu z Piastem Gliwice kapitan Lechii Gdańsk Mateusz B±k.
Gdańszczanie wygrali 3:1 po trzech golach Wi¶niewskiego. Jednak jak zaznacza B±k, mecz nie należał do tych z gatunku lekkich, łatwych i przyjemnych. Po czerwonej kartce dla Mavroudisa Bougaidisa przez cał± drug± połowę Lechia musiała grać w dziesi±tkę

- Ta wygrana nie przyszła nam łatwo, bo w naszej ekstraklasie żaden mecz nie jest łatwy. Tym bardziej gdy trzeba grać w dziesi±tkę. To spotkanie przypomniało mi nasz mecz z Piastem na PGE Arenie w ubiegłym sezonie. Też było 3:1 i też w drugiej połowie grali¶my w osłabieniu. W końcówce, kiedy Kamil Wilczek strzelił na 3:1, trochę się przestraszyli¶my, wł±cznie ze mn±, bo za chwilę okazję miał Dawid Janczyk i gdyby trafił, mogłoby być różnie. Chwała jednak chłopakom, że ganiali w dziesięciu przez 45 minut i dzielnie się bronili. Jak zespół broni się w osłabieniu, to nie jest łatwo strzelić rywalom gola, co zreszt± odczuli¶my na własnej skórze w Bielsku-Białej. Na szczę¶cie mieli¶my naszego gwiazdora Piotrusia Wi¶niewskiego, który ustrzelił hat-tricka - stwierdził B±k.

Dzięki wygranej z Piastem Lechia nieco poprawiła swoj± sytuację w tabeli. Gdańszczanie zrównali się punktami z Koron± Kielce i Górnikiem Łęczna, awansuj±c na 11. miejsce w tabeli. Do pierwszej ósemki biało-zieloni trac± sze¶ć punktów.

- Na pewno jest to mała ulga i niewielki prezent dla naszych kibiców. Mam nadzieję, że jakie¶ skromne u¶miechy pojawiły się na ich twarzach. Teraz musimy ten optymizm potwierdzić dobrym meczem z Lechem w Poznaniu - podkre¶lił B±k.

BIENIUK, ŻEWŁAKOW... KIEDY¦ PODPORY SWOICH KLUBÓW, TERAZ W INNYCH ROLACH


Więcej o: