Lechia rozpoczyna budowę składu na nowy rok

16-letni Przemysław Macierzyński grający na pozycji napastnika, który reprezentuje barwy kadry U-16, od lutego dołączy do pierwszej drużyny Lechii Gdańsk.
Młody piłkarz wywodzi się z UKS SMS Łódź, gdzie trafił z drużyny grającej w Turnieju Orlika o Puchar Premiera RP 2011-12. Zdobył w nim 14 bramek i został królem strzelców. Trzecią klasę gimnazjum zawodnik zakończy korespondencyjnie, grając już w Lechii Gdańsk.

- Jest dużo młodych zawodników w naszej drużynie, więc Przemek nie powinien mieć kłopotów z aklimatyzacją, chociaż faktycznie będzie teraz najmłodszy - mówi Sławomir Wojciechowski, menedżer drużyny, który sam jako piętnastolatek wchodził do pierwszego zespołu Lechii Gdańsk. - Przemek 16 lat skończy 11 lutego, pierwszy mecz rundy mamy 13 lutego, od trenera będzie zależeć, czy dostanie taki wyjątkowy prezent na swoje urodziny, jak gra na boisku PGE Areny.

- Pochodzę z Jasienicy, małej wsi na Lubelszczyźnie. Tam zostawiłem rodziców, czterech braci i siostrę, swoją pierwszą przeprowadzkę mając w wieku 13 lat. Teraz też to ogarnę - mówi Przemek. - Nie mogę się doczekać gry w Lechii. Oglądałem dużo meczów gdańskiej drużyny i zawsze byłem pod wrażeniem tego wszystkiego: stadionu, kibiców, tego jak dopingują zawodników. Chcę tego wszystkiego doznać sam - dodaje młody piłkarz.

BURKINA FASO, GABON, PERU I INNE. SPRAWDŹ JAK MULTIKULTUROWA JEST POLSKA LIGA