Danijel Aleksić pożegna się z Lechią? Ma wrócić do Serbii

Danijel Aleksić w zimowym oknie transferowym może odejść z Lechii Gdańsk. Serb miałby trafić do drużyny ze swojej ojczyzny - Vojvodiny Novy Sad.
Aleksić do Lechii trafił w czerwcu 2014 roku jako jeden z 20 nowych piłkarzy, których gdański klub pozyskał w letnim oknie transferowym. 23-letni napastnik z przeszłością w Genoi, Greuther Fuerth czy Saint-Etienne nie okazał się jednak zawodnikiem, który może być przydatnym drużynie biało-zielonych.

Aleksiciowi szkoleniowcy Lechii zarzucali przede wszystkim brak zaangażowania w treningi i lekceważenie swoich obowiązków. Stąd też m.in. jego karne przesunięcie do zespołu III-ligowych rezerw Lechii, do których zesłał go na krótko Joaquim Machado.

W sumie Serb w ekstraklasie rozegrał trzy spotkania, na boisku spędzając zaledwie 106 minut. W tym czasie nie strzelił ani jednego gola. Częściej grał we wspomnianych rezerwach Lechii - w sumie sześć spotkań i trzy zdobyte bramki, oprócz tego zagrał w przegranym przez Lechię 1:2 meczu 1/16 Pucharu Polski ze Stalą Stalowa Wola.

Jak informuje portal eurosport.onet.pl Aleksić nie chce być w Lechii piłkarzem rezerwowym i zamierza rozwiązać z klubem kontrakt, który obowiązuje do końca czerwca 2016 roku. Po odejściu z Lechii nową drużyną Serba miałaby zostać Vojvodina Nowy Sad, gdzie Aleksić zaczynał swoją piłkarską karierę.

- Kontaktowałem się już z menedżerami Aleksicia i powiedzieli mi, że ich zawodnik chce wrócić. Kwestię tę chcę jak najszybciej rozważyć z trenerem Zoranem Mariciem i zarządem klubu. Ważne jest, że istnieje dobra wola po obu stronach, a my czekamy na przyjazd Aleksicia z Polski do Nowego Sadu - mówi cytowany przez eurosport.onet.pl dyrektor sportowy Vojvodiny Mladen Jovanić.

Aleksić nie jest jedynym piłkarzem, który zimą może pożegnać się z Lechią. Wśród zawodników, którzy nie znajdą miejsca w składzie biało-zielonych na rundę wiosenną, jest także m.in. Adłan Kacajew.

#novisad ??

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Aleksic Danijel (@aleksicdani)BURKINA FASO, GABON, PERU I INNE. SPRAWDŹ JAK MULTIKULTUROWA JEST POLSKA LIGA