Sport.pl

Deleu wróci do Lechii? "Być może za dwa lata"

W trójmiejskich mediach pojawiły się informacje, jakoby Brazylijczyk Luiz Santos "Deleu" miałby jeszcze podczas zimowego okna transferowego powrócić do Lechii Gdańsk. Według informacji trojmiasto.sport.pl taka sytuacja jest mało prawdopodobna.


30-letni Deleu w gdańskim zespole spędził cztery sezony (grał w Lechii w latach 2010-2014). W tym czasie wyrósł na jednego z czołowych prawych obrońców w ekstraklasie i zyskał sympatię kibiców biało-zielonych swoim zaangażowaniem na boisku i pogodnym sposobem bycia. Szybko nauczył się języka polskiego i stał się piłkarzem, który miał niebagatelny wpływ na szatnię Lechii, łagodząc konflikty i integrując cały zespół.

Jednak przed rozpoczęciem obecnego sezonu Brazylijczyk nie przetrwał czystek w szatni gdańskiego klubu i podobnie jak większość piłkarzy, którzy wywalczyli czwarte miejsce w lidze, musiał pożegnać się ze swoim zespołem oraz miastem, w którym planuje zamieszkać po zakończeniu kariery.

Ostatecznie Deleu trafił do Cracovii, gdzie podpisał roczny kontrakt z możliwością przedłużenia o kolejny sezon. Ostatnio pojawiła się informacja, że niezadowolony z braku występów obrońca mógłby szybciej rozwiązać kontrakt i trafić z powrotem do Lechii, która przeżywa olbrzymi kryzys m.in. w defensywie (drużyna, zamiast bić się o czołowe lokaty, rok 2014 zakończyła na 13 miejscu).

Trojmiasto.sport.pl sprawdziło tę informację u źródła. Deleu na pytanie, czy jest szansa, że wróci do Lechii, przyznał, że obecnie wiąże go kontrakt z Cracovią.

Dodajmy jeszcze, że na spotkaniu zarządzających Lechią z kibicami tego klubu Adam Mandziara (prokurent) przyznał, że Deleu musiał odejść z drużyny, bo postanowiono odmłodzić zespół.

Czy Brazylijczykowi uda się jednak rozwiązać wcześniej kontrakt z Cracovią, gdzie nie czuje się najlepiej? Będziemy monitorowali tę sprawę.

BURKINA FASO, GABON, PERU I INNE. SPRAWDŹ JAK MULTIKULTUROWA JEST POLSKA LIGA


Więcej o:
Komentarze (5)
Deleu wróci do Lechii? "Być może za dwa lata"
Zaloguj się
 • bonaventurajankanty

  Oceniono 11 razy 11

  Bzdura pogania bzdurę. Deleu w Cracovii czuje się w porządku. Do sezonu przygotowywał się sam trenując w klubiku na Mazurach i biegając po plaży. Mimo to od początku wskoczył do składu Pasów i póki mu sił starczało dawał sobie nieźle radę. Jednak amatorskie przygotowania musiały odbić się na jego formie i pod koniec znacznie obniżył loty z czego sam doskonale zdaje sobie sprawę. Jego chęć odejścia z drużyny Podolińskiego to bzdury wyssane z palca.

 • atr8

  Oceniono 7 razy 7

  I w związku z tym odmładzaniem pojawił się pomysł ściągnięcia Mili?

 • rg123

  Oceniono 5 razy 3

  Fajny chłop, niezły piłkarz ale gwiazda ? Jedyną gwiazdą jaka kiedykolwiek grała w Lechii był Roman Korynt, no ale to ponad 50 lat temu...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX