Jakub Wawrzyniak na celowniku Lechii? Piłkarz ma wrócić do ekstraklasy

Działacze Lechii czynią już przymiarki pod transfery w przerwie zimowej. Jednym z kandydatów do gry w drużynie Jerzego Brzęczka jest reprezentant Polski, a obecnie zawodnik rosyjskiego Amkaru Perm, Jakub Wawrzyniak.
Zimą Lechię opuści kilku piłkarzy, a w ich miejsce działacze klubu z Gdańska zamierzają pozyskać nowych graczy. Portal Transfering.pl podaje, że w orbicie zainteresowań biało-zielonych jest Wawrzyniak, który po rocznym pobycie w Rosji rozważa powrót do polskiej ekstraklasy. Przed wyjazdem do Amkaru Wawrzyniak rozegrał blisko 130 spotkań dla Legii Warszawa. Jej zawodnikiem był od 2007 roku z krótką przerwą na grę w Panathinaikosie Ateny. Dla stołecznej drużyny zdobył siedem bramek. Z Legią zdobył mistrzostwo Polski, czterokrotnie Puchar Polski i raz Superpuchar kraju. Z Legii odszedł na zasadzie transferu definitywnego. Wybrał opcję Amakaru, gdyż po pozyskaniu Tomasza Brzyskiego, nie chciał być rezerwowym w stołecznej drużynie.

Wawrzyniak o miejsce w składzie Lechii rywalizowałby z Nikolą Lekoviciem, który w rundzie jesiennej spisywał się bardzo słabo. Wawrzyniak jest reprezentantem Polski. W drużynie narodowej zadebiutował 6 grudnia 2006 w spotkaniu przeciwko Zjednoczonym Emiratom Arabskim, wygranym przez Polskę 5:2. Był uczestnikiem Euro 2008. Znalazł się także w składzie biało-czerwonych na Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie, ale nie zagrał w ani jednym meczu. Z orzełkiem na piersi zagrał 42 razy.

LECHIA SKOŃCZY JAK ZAGŁĘBIE? BIAŁO-ZIELONI IDĄ ŚLADAMI MIEDZIOWYCH