Mateusz Zachara przeniesie się do Gdańska? "Nie mamy nic przeciwko, ale..."

Lechia poszukuje zawodników, którzy mogliby w zimowym oknie transferowym wzmocnić drużynę. Czy w biało-zielonych barwach wiosną zagra Mateusz Zachara?
Zachara to napastnik Górnika Zabrze, który w śląskim klubie gra od 2011 roku (z przerwą na sezon 2011/2012, kiedy był zawodnikiem I-ligowego GKS Katowice). O Zacharze zaczęło być głośno w ekstraklasie w poprzednim sezonie, kiedy w 31 meczach strzelił 11 goli. W obecnych rozgrywkach 24-latek w barwach zabrzańskiego zespołu rozegrał 18 ligowych meczów i zdobył osiem bramek.

Czy zimą Zachara przeniesie się do Gdańska? O możliwości takiego transferu donosił ostatnio Dziennik Zachodni. Nie jest tajemnicą, że Lechia poszukuje wzmocnień na rundę zimową. Po fatalnej jesieni biało-zieloni wiosną będą musieli skupić się na walce o utrzymanie w lidze i ewentualnie spróbować włączyć się jeszcze do gry o pierwszą ósemkę ekstraklasy. Transfer napastnika Górnika jest jednak mało prawdopodobny.

- Nie mamy nic przeciwko Lechii, bo to dobry klub dla rozwoju piłkarza, z dobrym zapleczem i świetnym stadionem. Priorytetem jest dla nas jednak znalezienie dla Mateusza klubu zagranicznego. Mateusz jest w takim wieku, że jeśli chce coś osiągnąć poza ekstraklasą, to właśnie teraz - mówi trojmiasto.sport.pl Paweł Zimonczyk z agencji FairSport, reprezentującej interesy piłkarza. - Zresztą, jak do tej pory żadnego zapytania ze strony Lechii o Mateusza nie było - dodaje menedżer.

KARUZELA TRENERSKA W LECHII - DZIEWIĘCIU SZKOLENIOWCÓW W 3 LATA, PIĘCIU W TYM ROKU!