Lechia Gdańsk znów współpracuje ze Sportfive

Dzięki podpisaniu umowy, globalna agencja marketingu sportowego po raz drugi podejmie współpracę z klubem. Tym razem bardziej szczegółowo określono płaszczyznę współpracy i oczekiwania klubu. Sportfive będzie szukał nowych sponsorów dla Lechii w Polsce i za granicą.
Do pierwszej roboczej wizyty po podpisaniu umowy doszło 17 grudnia 2014 r.

- Jest nam bardzo miło powitać Lechię Gdańsk w europejskiej rodzinie klubów współpracujących ze Sportfive. Wierzymy w potencjał marki oraz regionu i chcielibyśmy przyczynić się do rozwoju Lechii w nadchodzących latach - mówi Philipp Hasenbein, dyrektor Generalny Sportfive GmbH & Co. KG w Europie.

Prace zespołu działającego dla Lechii Gdańsk będą toczyć się zarówno w Polsce, jak i w Niemczech. Platforma wspólnych działań ma obejmować zadania realizowane z klubem, w ścisłym połączeniu z oczekiwaniami miasta Gdańska, a także w korzystnej otwartości na współpracę agencji z operatorem stadionu.

- Opracowany model biznesowy zakłada realne wsparcie w poszukiwaniu nowych partnerów z bazy, którą Sportfive właściwie już posiada - mówi Janusz Biesiada, dyrektor działu marketingu i sprzedaży w Lechii Gdańsk. - Współtworzenie polityki marketingu sportowego klubu z podmiotem, który dysponuje niekwestionowanym "know-how", przy jasnym ustaleniu zasad współpracy, może przynieść tylko dobre rezultaty. Nasze rozliczenia z agencją będą ściśle powiązane z osiągniętymi przez nią rezultatami. Będą realne korzyści - będzie kontynuowana współpraca. Celem jest wzmocnienie marki Lechia Gdańsk w Polsce i w Europie oraz rozwój klubu.

Wykonawczo realizacją projektu zajmować się będzie zespół złożony z trzech osób - szefa marketingu oraz dwóch przedstawicieli handlowych. Team będzie na co dzień wspierany przez kolegów z Hamburga i Warszawy.

- Klub od paru miesięcy tworzył nową jakość w działaniach marketingowych, pozyskując nowych sponsorów. Naszym zadaniem będzie ściągnąć ich do Gdańska jeszcze więcej - mówi Piotr Pietrzak, Dyrektor Generalny Sportfive na Polskę, który będzie koordynował realizację projektu w Gdańsku - Sportfive jest marką znaną na całym świecie, w klubach Bundesligi i Premiership działającą już od lat, obecnie coraz lepiej radzi sobie na rynkach Szwecji, Holandii, Turcji, Włoch czy Węgier. W Polsce byliśmy dotąd partnerem Polskiego Związku Piłki Nożnej, a teraz chcemy zainwestować naszą wiedzę i kontakty w rozwój Lechii Gdańsk.

BIENIUK, ŻEWŁAKOW... KIEDYŚ PODPORY SWOICH KLUBÓW, TERAZ W INNYCH ROLACH